8 kwietnia w meczu czwartej kolejki PLFA I Kozły Poznań przegrały na własnym terenie z Warsaw Sharks.

Przespaliśmy trochę pierwszą połowę, przez co rywale wbili nam kilka długich piłek. Brawa należą się Luke’owi Zetazate, który bardzo dobrze rozczytał naszą obronę i ta przewaga, którą sobie zbudowali, wystarczyła im na cały mecz. Później jednak mieliśmy tylko sześć punktów straty. Gdybyśmy nie pozwolili Rekinom zdobyć przyłożenia w ostatniej serii w pierwszej połowie, to ta druga część starcia mogłaby zakończyć się inaczej. Nastroje może nieco się popsuły, ale od początku zakładaliśmy, że w tym pojedynku mamy 50 procent szans i spodziewaliśmy się trudnej przeprawy. Po raz kolejny Rekiny zdobywają dwa punkty, ale mam nadzieję, że w rewanżu w Warszawie pokażemy rogi i będziemy górą – skomentował Bartosz Wika, prezes Kozłów Poznań.

Prezes Warsaw Sharks prócz Zetazate i Ponety wyróżnił też Jana Omelańczuka i Dariusza Poświatę. – Dobrze weszliśmy w to spotkanie. Później Kozły znalazły luki w naszej obronie, ale w przerwie udało nam się to poprzestawiać i drugą połowę zagraliśmy na zero z tyłu. Byliśmy przygotowani, że Kozły będą grały twardy futbol w defensywie. Pokazali się z bardzo dobrej strony, a królował Szymon Barczak. Nie uniknęli jednak strat i przechwyciliśmy parę razy piłkę. My także popełnialiśmy błędy w ofensywie, ale spokojnie prowadziliśmy. Mamy czterech równorzędnych skrzydłowych, co pozwala Luke’owi Zetazate obsługiwać podaniami i Mateusza Ponetę, i Jana Omelańczuka. Chcieliśmy też zaoszczędzić trochę zdrowia zawodników i wprowadziliśmy zmienników, dlatego zabrakło punktów w drugiej połowie pojedynku. Po trzech zwycięstwach na pewno będzie nam łatwiej z kolejnymi przeciwnikami – powiedział Osman Hózman-Mirza-Sulkiewicz.

Kozły Poznań – Warsaw Sharks 14:28 (0:8, 14:20, 0:0, 0:0)

I kwarta
0:8 przyłożenie Mateusza Ponety po 5-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate’a (podwyższenie za dwa punkty Jędrzej Kubica)

II kwarta
0:14 przyłożenie Jana Omelańczuka po 45-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate’a
0:20 przyłożenie Luke’a Zetazate’a po 4-jardowej akcji biegowej
6:20 przyłożenie Mateusza Patalasa po 25-jardowej akcji po podaniu Patryka Barczaka
14:20 przyłożenie Patryka Barczaka po 3-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Patryk Barczak)
14:28 przyłożenie Mateusza Ponety po 12-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate’a (podwyższenie za dwa punkty Mateusz Poneta)

MVP meczu: Luke Zetazate (rozgrywający Warsaw Sharks)

Kolejny mecz Kozły Poznań rozegrają 23 kwietnia na wyjeździe z Olsztyn Lakers.