Polonia Środa Wielkopolska - fot. Irek Pindral

Lech II Poznań przegrał z Polonią Środa Wielkopolska 1:3 w finale Pucharu Polski strefy poznańskiej. Stawką spotkania był także awans na szczebel centralny tych rozgrywek.

Rezerwy Kolejorza wystąpiły wzmocnione dwoma zawodnikami pierwszej drużyny. Kebba Ceesay rozegrał cały mecz na prawej obronie, a Maciej Wilusz opuścił boisko w 81. minucie po starciu z jednym z zawodników Polonii. Podopieczni trenera Patryka Kniata wszystkiej trzy bramki stracili w pierwszej połowie i każda z nich padła po stałym fragmencie gry.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 8. minucie, kiedy to Damian Buczma fantastycznym strzałem z rzutu wolnego pokonał Mateusz Lisa. Chwilę później było 2:0 dla drużyny prowadzonej przez trenera Mariusza Bekasa. Tym razem dośrodkowanie z rzutu rożnego i ładną akcję idealnie wykończył Dawid Lisek.

Pod koniec pierwszej połowy Tomasz Dejewski faulował w polu karnym jednego z zawodników gospodarzy. Jedenastkę pewnie wykonał Krzysztof Bartoszak. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy honorową bramkę dla Lecha zdobył wprowadzony w przerwie Piotr Kurbiel. Na więcej piłkarzy Lecha Poznań nie było stać i zasłużenie przegrali z Polonią 1:3.

Polonia Środa Wielkopolska – Lech II Poznań 3:1 (3:0)

Bramki: Damian Buczma (8.), Dawid Lisek (14.), Krzysztof Bartoszak (38. – karny).

Polonia: Adrian Lis – Marek Matysiak, Radosław Barabasz, Mateusz Pluciński, Damian Buczma, Jakub Solarek (81. Marcin Falgier), Igor Jurga, Dawid Lisek, Michał Stańczyk (70. Paweł Przybyłek), Krystian Pawlak (89. Szymon Grzelak), Krzysztof Bartoszak.

Lech: Mateusz Lis – Kebba Ceesay, Tomasz Dejewski, Maciej Wilusz (81. Antonij Cernomordijs), Kamil Szubertowski – Wiktor Witt, Marcin Gawron (46. Piotr Rymar) – Krystian Sanocki (75. Dawid Juchacz), Niklas Zulciak, Piotr Fontowicz (46. Piotr Kurbiel) – Mateusz Klichowicz.

Żółte kartki: Solarek – Wilusz , Szubertowski , Klichowicz , Cernomordijs.

Czerwona kartka: Kurbiel (Lech)