Lech Poznań skompromitował się i przegrał w Szczecinie z Pogonią 0:3 w 1/16 finału Pucharu Polski. To oznacza pożegnanie z tymi rozgrywkami w fatalnym stylu. Kolejorzowi została już tylko liga.

Lechici pojechali do Szczecina po zwycięstwie na wyjeździe nad Cracovią. Chyba nikt nie spodziewał się takiego rezultatu w starciu z Portowcami, których poznaniacy w poprzednim sezonie dwukrotnie pokonali w Pucharze Polski. W środę jednak to gospodarze byli dużo lepszym zespołem.

Początek nie zwiastował jeszcze takiej katastrofy. Dobrą okazję miał Kamil Jóźwiak, którego strzał głową z wielkimi kłopotami przeniósł nad poprzeczką Łukasz Załuska. Z upływem czasu na boisku rządzili już tylko gospodarze. Swoich szans nie wykorzystali Dariusz Formella, Adam Gyurcso i Adam Frączczak. W 38. minucie Pogoń w końcu wyszła na prowadzenie.

Po dośrodkowaniu w pole karne Jasmin Burić piąstkował piłkę, uczynił jednak to niezbyt udanie, a piłka spadła pod nogi Dawida Korta. Pomocnik szczecinian minął rozpaczliwie interweniującego bramkarza Lecha i umieścił piłkę w siatce. Przed przerwą sytuacja gości jeszcze się pogorszyła.

Po wrzutce w pole karne do Formelli błąd popełnili Volodymyr Kostevych z Buriciem, w efekcie czego golkiper sfaulował skrzydłowego gospodarzy. Jedenastkę pewnie wykorzystał Frączczak.

Druga połowa nie przyniosła zmiany gry gości, którzy nie mieli pomysłu na sforsowanie szeregów obronnych Pogoni. Zespół Lecha w niczym nie przypominał tego jeszcze sprzed tygodnia z rewanżu z Utrechtem. Ofensywne zmiany trenera Nenada Bjelicy również niczego nie wniosły. Losy meczu rozstrzygnęły się w 76. minucie, gdy Kort po raz drugi pokonał Buricia.

Lechici po fatalnej postawie pożegnali się z Pucharem Polski już w 1/16 Pucharu Polski. Nie będzie więc w tym sezonie szansy na przełamanie kompleksu finałów tych rozgrywek i zdobycia trofeum. Kolejorz ma szansę już tylko na mistrzostwo Polski i tylko to uratuje ten sezon.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Kort (38.), 2:0 Frączczak (45. – karny), 3:0 Kort (77.)

Pogoń: Łukasz Załuska – David Niepsuj, Cornel Rapa, Lasha Dvali, Ricardo Nunes – Kamil Drygas, Jakub Piotrowski (80. Rafał Murawski) – Adam Gyurcso (89. Sebastian Kowalczyk), Dawid Kort (83. Marcin Listkowski), Dariusz Formella – Adam Frączczak

Lech: Jasmin Burić – Emir Dilaver, Lasse Nielsen, Nikola Vujadinović (77. Mihai Radut), Volodymyr Kostevych – Abdul Aziz Tetteh, Maciej Gajos (70. Nicklas Barkroth) – Maciej Makuszewski, Radosław Majewski (70. Nicki Bille Nielsen), Kamil Jóźwiak – Christian Gytkjaer

Piłkarz meczu: Dawid Kort (Pogoń)

Czerwona kartka: Adam Frączczak (84. – niesportowe zachowanie)

Żółte kartki: Ricardo Nunes, Dawid Kort, Adam Frączczak – Maciej Gajos, Abdul Aziz Tetteh, Nikola Vujadinović