Koszykarki Poznań City Center AZS pokonały na wyjeździe Politechnikę Gdańską 71:44. Po tym zwycięstwie podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego utrzymały pierwsze miejsce w I lidze.

Akademiczki dominowały przez całe spotkanie, co doskonale pokazuje druga kwarta, w której straciły zaledwie dwa punkty. AZS po pierwszej połowie prowadził 37:17 i zanosiło się na totalnym pogrom. Jednak w trzeciej kwarcie spotkania poznanianki zagrały bardzo słabo. Koszykarki ze stolicy Wielkopolski przegrały tę część spotkania 7:12.

W ostatnich 10 minutach meczu ponownie dominował AZS, który w pewnym momencie prowadził już 65:30, a ostatecznie wygrał 71:44. Dzięki ogromnej przewadze trener Barański mógł sobie pozwolić na sprawdzenie w boju zawodniczek rezerwowych. Akademiczki zaprezentowały się bardzo dobrze w obronie. Dzięki twardej defensywie zmusiły rywalki do 26 strat oraz zdobyły 20 przechwytów, co dało im aż 28 punktów zdobytych po szybkim ataku.

Poznań City Center AZS prowadzi w tabeli I ligi, ale drugi AZS Politechnika Korona Kraków przegrywa tylko gorszym stosunkiem punktów zdobytych do straconych, a trzeci JTC MUKS Poznań jest gorszy od nich tylko o jedno zwycięstwo.

Politechnika Gdańska – Poznań City Center AZS 44:71 (15:22, 2:22, 12:7, 15:17)

Poznań: Daria Marciniak 23, Magdalena Wojdalska 10, Patrycja Szelągowska 9, Elżbieta Giedrojć 6, Paulina Adamowicz 6, Marcelina Pawlikowska 6, Agata Siwińska 4, Kinga Woźniak 3, Karolina Budeń 2, Kinga Banach 2, Maria Adamczak, Joanna Rzeszutek.

Szczegółowe statystyki z meczu dostępne są tutaj.