fot. Jakub Piasecki
fot. Jakub Piasecki
fot. Jakub Piasecki

Poznań City Center AZS po raz kolejny przekonał się, że sześć zawodniczek nie jest w stanie wygrywać z czołówką I ligi. Tym razem w meczu z liderem Ślęzą Wrocław akademiczki przegrały 62:76. To pierwsza przegrana poznanianek przed własną publicznością w tym sezonie.

W pierwszej połowie meczu wszystko układało się po myśli koszykarek ze stolicy Wielkopolski, które po dwudziestu minutach gry wygrywały 42:33. Po zmianie stron wszystko uległo jednak zmianie. Ślęza zaledwie po trzech minutach trzeciej kwarty nie tylko odrobiła wszystkie straty, ale po celnym rzucie za trzy Moniki Jasnowskiej wyszła na prowadzenie 44:42.

Po chwili AZS ponownie był górą 46:45. Jednak z każdą minutą coraz bardziej zmęczone zawodniczki trenera Ryszarda Barańskiego popełniały coraz więcej błędów. Wykorzystywały to przyjezdne. Ślęza na początku trzeciej kwarty miała już dziewięć punktów przewagi (61:52). Poznanianki zdołały jeszcze zmniejszyć straty do trzech oczek (59:62), ale na więcej wrocławianki im już nie pozwoliły.

Dwa celne wolne Kingi Bandyk, trafienie Aleksandry Łaty oraz „trójka” Jasnowskiej i było po meczu. Wrocławianki na dwie minuty przed końcem spotkania prowadziły 69:59. AZS nie był już w stanie tego obronić. Ślęza odniosła w Poznaniu podwójną korzyść. Przyjezdne odrobiły dziesięciopunktową stratę z pierwszego spotkania, co będzie miało bardzo duże znaczenie przed drugą fazą rozgrywek.

Trener Ryszard Barański w kolejnym meczu z powodu różnych kontuzji do gry miał sześć zawodniczek. Co innego Ślęza. Trener Radosław Czerniak dysponował szerokim i wyrównanym składem. Bardzo dobrze zagrała pozyskania niedawno była zawodniczka Wisły Can-Pack Kraków oraz reprezentantka Polski Joanna Czarnecka (14 pkt.).

Na największa słowa uznania zasługuję Kinga Bandyk, która w zaledwie 20 minuty gry zdobył 15 punktów i miała aż 17 zbiórek!

Poznań City Center AZS – Ślęza Wrocław 62:76 (20:15, 22:18, 10:23, 10:20)

Poznań: Magdalena Idziorek 16, Barbara Skowronek 14, Elżbieta Giedrojć 11, Kinga Woźniak 11, Żaneta Durak 8, Magdalena Ratajczak 2.

Wrocław: Monika Jasnowska 16, Kinga Bandyk 15, Joanna Czarnecka 14, Agnieszka Śnieżek 11, Aleksandra Łata 8, Iwona Winnicka 5, Paulina Kuras 5, Małgorzata Zuchora 2, Agnieszka Kret 0, Agnieszka Czmochowska 0.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments