KS AP Poznań - Sparta Gubin

AP Poznań wygrywa z Gubinem.

Do 20 minuty, mecz był wyrównanym spotkaniem z lekką przewagą Sparty Gubin. Jednak w końcówce pierwszej części trzy bramki Chełminiak, dwie Szajek, po jednej Siemko  oraz Rackiej, poznanianki schodzą na przerwę z przewagą czterech bramek.

Druga część meczu bardzo podobna do pierwszej, równie wyrównana i zacięta. Przewaga z pierwszej połowy wystarczyła aby ostatecznie poznanianki wygrały mecz.

Po tej wygranej AP zajmuje drugie miejsce w lidze, z jednym meczem zaległym.

Bardzo ciekawie zapowiada się kolejny domowy mecz AP 11 marca. Do Poznania przyjeżdżają liderki z Gniezna.

KS AP Poznań – Sparta Gubin 28:25(15:11)

AP Poznań – Szajek 7, Chełminiak 6, Ławniczak 5, Siemko 5, Racka 4, Janiak 1, Przebieracka, Błaszczak, Białek, Piskała, Wrotniewska, Werkowska, Szot.

——-

Dwie pozostałe poznańskie drużyny niestety przegrały swoje ligowe mecze. Handball uległy MKS Gniezno 26:45. AZS AWF Poznań przegrały w Świebodzinie 24:27.

„Mecz ze Świebodzinem był dla nas sporym wyzwaniem, ale jestem zadowolona z naszej postawy. Nasza twarda obrona sprawiała przeciwniczkom problem, a i w ataku potrafiłyśmy zaskoczyć naszego rywala. Pomimo tego, że mecz zakończył się niewielką przegraną myślę, że z każdym kolejnym spotkaniem jesteśmy coraz bardziej zgrane i pokazujemy lepszą piłkę ręczną!” – powiedziała rozgrywająca, zdobywczyni 10 bramek.

AZS AWF Poznań: Binert – Kosmowska 10, Jakubek 3, Lewandowska 3, Frątczak 2, Szczęsna 2, Zdanowska 1, Morawska 1, Kozłowska 1, Wolniewicz 1, Kaczmarek, Sawicka

Już w najbliższą sobotę AZS AWF Poznań podejmie w meczu derbowym inny zespół ze stolicy Wielkopolski – UKS Handball Poznań. Początek spotkania o godz. 20:00 w hali przy ul. Chwiałkowskiego.