Patrioci Poznań pokonali na wyjeździe Bydgoszcz Archers 30:6 w II kolejce PLFA II. Futboliści amerykańscy ze stolicy Wielkopolski po tym zwycięstwie umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli grupy północno-zachodniej.

Dla zawodników z Bydgoszczy był to pierwszym mecz w tym sezonie. Natomiast Patrioci tydzień temu na inaugurację rozgrywek wygrali u siebie z Griffons Słupsk 21:6. Poznaniacy w drugiej kolejce trzeciej klasy rozgrywek futbolu amerykańskiego w Polsce ponownie nie mieli większych problemów ze zwycięstwem.

W niedzielę pierwsze punkty punkty zdobył Kamil Kwiatkowski, który złapał podanie Przemysława Gołębiewskiego, a za punkt podwyższył Wojciech Szymański. Następnie 40-jardową akcją po przechwycie popisał się Mateusz Chrzanowski.

W drugiej kwarcie było już 21:0 dla Patriotów. Tym razem bydgoszczanie zgubili piłkę. Przejął ją Piotr Idziak, który po przebiegnięciu 60 jardów zaliczył przyłożenie.

Na początku trzeciej części meczu Archers zdobyli jedyne tego dnia punkty i liczyli na nawiązanie wyrównanej walki. Nic z tego. Wojciech Szymański kopnięciem za trzy punkty z 20-jardów szybko ostudził ich nadzieje. W czwartej kwarcie wynik spotkania na 30:6 ustalił ustalił Tomasz Gajewski.

Bydgoszcz Archers – Patrioci Poznań 6:30

I kwarta
0:7 przyłożenie Kamila Kwiatkowskiego po 25-jardowym podaniu Przemysława Gołębiewskiego (podwyższenie za jeden punkt Wojciech Szymański)
0:14 przyłożenie Mateusza Chrzanowskiego po 40-jardowej akcji po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Wojciech Szymański)

II kwarta
0:21 przyłożenie Piotra Idziaka po 60-jardowej akcji po zgubieniu piłki przez przeciwników (podwyższenie za jeden punkt Wojciech Szymański)

III kwarta
6:24 20-jardowe kopnięcie z pola w wykonaniu Wojciecha Szymańskiego

IV kwarta
6:30 przyłożenie Tomasza Gajewskiego po 8-jardowym biegu (podwyższenie nieudane)

MVP meczu: Mateusz Chrzanowski (Patrioci Poznań)