Znamy już terminarz III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej ustalił, że jesienią odbędzie się 16 kolejek. Derby Warty Poznań z Lechem II Poznań zaplanowano na 11 listopada.
Runda jesienna sezonu 2015/16 III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej potrwa od 8 sierpnia do 15 listopada. W nowym sezonie mamy czterech beniaminków – Elanę Toruń, Pelikana Niechanowo, Włókniarza 1925 Kalisz i Kujawiankę Izbica Kujawska. Kolejny etap reformy rozgrywek sprawił, że liga będzie liczyć tylko 15 zespołów, a więc spotkań będzie mniej niż rok temu.
Warta pierwszy mecz rozegra w Toruniu z Elaną, z kolei Lech II na starcie rozgrywek zmierzy się u siebie ze Spartą Brodnica. Derby Poznania zaplanowano na zakończenie rundy jesiennej 11 listopada. Piłkarze przed przerwą zimową rozegrają jeszcze pierwszą kolejkę rundy rewanżowej.
Runda jesienna sezonu 2015/16 III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
1. kolejka – 8-9 sierpnia
Centra Ostrów Wielkopolski – Pelikan Niechanowo
Sokół Kleczew – Wda Świecie
Unia Swarzędz – Nielba Wągrowiec
Włókniarz 1925 Kalisz – Jarota Jarocin
Lech II Poznań – Sparta Brodnica
Elana Toruń – Warta Poznań
Polonia Środa Wielkopolska – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski
Kujawianka Izbica Kujawska – Start Warlubie
2. kolejka- 15-16 sierpnia
Pelikan Niechanowo – Start Warlubie
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Kujawianka Izbica Kujawska
Warta Poznań – Polonia Środa Wielkopolska
Sparta Brodnica – Elana Toruń
Jarota Jarocin – Lech II Poznań
Nielba Wągrowiec – Włókniarz 1925 Kalisz
Wda Świecie – Unia Swarzędz
Centra Ostrów Wielkopolski – Sokół Kleczew
3. kolejka – 22-23 sierpnia
Sokół Kleczew – Pelikan Niechanowo
Unia Swarzędz – Centra Ostrów Wielkopolski
Włókniarz 1925 Kalisz – Wda Świecie
Lech II Poznań – Nielba Wągrowiec
Elana Toruń – Jarota Jarocin
Polonia Środa Wielkopolska – Sparta Brodnica
Kujawianka Izbica Kujawska – Warta Poznań
Start Warlubie – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski
4. kolejka – 29-30 sierpnia
Pelikan Niechanowo – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski
Warta Poznań – Start Warlubie
Sparta Brodnica – Kujawianka Izbica Kujawska
Jarota Jarocin – Polonia Środa Wielkopolska
Nielba Wągrowiec – Elana Toruń
Wda Świecie – Lech II Poznań
Centra Ostrów Wielkopolski – Włókniarz 1925 Kalisz
Sokół Kleczew – Unia Swarzędz
5. Kolejka – 5-6 września
Unia Swarzędz – Pelikan Niechanowo
Włókniarz 1925 Kalisz – Sokół Kleczew
Lech II Poznań – Centra Ostrów Wielkopolski
Elana Toruń – Wda Świecie
Polonia Środa Wielkopolska – Nielba Wągrowiec
Kujawianka Izbica Kujawska – Jarota Jarocin
Start Warlubie – Sparta Brodnica
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Warta Poznań
6. kolejka – 12-13 września
Pelikan Niechanowo – Warta Poznań
Sparta Brodnica – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski
Jarota Jarocin – Start Warlubie
Nielba Wągrowiec – Kujawianka Izbica Kujawska
Wda Świecie – Polonia Środa Wielkopolska
Centra Ostrów Wielkopolski – Elana Toruń
Sokół Kleczew – Lech II Poznań
Unia Swarzędz – Włókniarz 1925 Kalisz
7. kolejka – 19-20 września
Włókniarz 1925 Kalisz – Pelikan Niechanowo
Lech II Poznań – Unia Swarzędz
Elana Toruń – Sokół Kleczew
Polonia Środa Wielkopolska – Centra Ostrów Wielkopolski
Kujawianka Izbica Kujawska – Wda Świecie
Start Warlubie – Nielba Wągrowiec
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Jarota Jarocin
Warta Poznań – Sparta Brodnica
8. kolejka – 26-27 września
Pelikan Niechanowo – Sparta Brodnica
Jarota Jarocin – Warta Poznań
Nielba Wągrowiec – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski
Wda Świecie – Start Warlubie
Centra Ostrów Wielkopolski – Kujawianka Izbica Kujawska
Sokół Kleczew – Polonia Środa Wielkopolska
Unia Swarzędz – Elana Toruń
Włókniarz 1925 Kalisz – Lech II Poznań
9. kolejka – 3-4 października
Lech II Poznań – Pelikan Niechanowo
Elana Toruń – Włókniarz 1925 Kalisz
Polonia Środa Wielkopolska – Unia Swarzędz
Kujawianka Izbica Kujawska – Sokół Kleczew
Start Warlubie – Centra Ostrów Wielkopolski
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Wda Świecie
Warta Poznań – Nielba Wągrowiec
Sparta Brodnica – Jarota Jarocin
10. kolejka – 10-11 października
Pelikan Niechanowo – Jarota Jarocin
Nielba Wągrowiec – Sparta Brodnica
Wda Świecie – Warta Poznań
Centra Ostrów Wielkopolski – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski
Sokół Kleczew – Start Warlubie
Unia Swarzędz – Kujawianka Izbica Kujawska
Włókniarz 1925 Kalisz – Polonia Środa Wielkopolska
Lech II Poznań – Elana Toruń
11. kolejka – 17-18 października
Elana Toruń – Pelikan Niechanowo
Polonia Środa Wielkopolska – Lech II Poznań
Kujawianka Izbica Kujawska – Włókniarz 1925 Kalisz
Start Warlubie – Unia Swarzędz
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Sokół Kleczew
Warta Poznań – Centra Ostrów Wielkopolski
Sparta Brodnica – Wda Świecie
Jarota Jarocin – Nielba Wągrowiec
12. kolejka – 24-25 października
Pelikan Niechanowo – Nielba Wągrowiec
Wda Świecie – Jarota Jarocin
Centra Ostrów Wielkopolski – Sparta Brodnica
Sokół Kleczew – Warta Poznań
Unia Swarzędz – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski
Włókniarz 1925 Kalisz – Start Warlubie
Lech II Poznań – Kujawianka Izbica Kujawska
Elana Toruń – Polonia Środa Wielkopolska
13. kolejka – 31 października
Polonia Środa Wielkopolska – Pelikan Niechanowo
Kujawianka Izbica Kujawska – Elana Toruń
Start Warlubie – Lech II Poznań
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Włókniarz 1925 Kalisz
Warta Poznań – Unia Swarzędz
Sparta Brodnica – Sokół Kleczew
Jarota Jarocin – Centra Ostrów Wielkopolski
Nielba Wągrowiec – Wda Świecie
14. kolejka – 7-8 listopada
Pelikan Niechanowo – Wda Świecie
Centra Ostrów Wielkopolski – Nielba Wągrowiec
Sokół Kleczew – Jarota Jarocin
Unia Swarzędz – Sparta Brodnica
Włókniarz 1925 Kalisz – Warta Poznań
Lech II Poznań – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski
Elana Toruń – Start Warlubie
Polonia Środa Wielkopolska – Kujawianka Izbica Kujawska
15. kolejka – 11 listopada
Kujawianka Izbica Kujawska – Pelikan Niechanowo
Start Warlubie – Polonia Środa Wielkopolska
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Elana Toruń
Warta Poznań – Lech II Poznań
Sparta Brodnica – Włókniarz 1925 Kalisz
Jarota Jarocin – Unia Swarzędz
Nielba Wągrowiec – Sokół Kleczew
Wda Świecie – Centra Ostrów Wielkopolski
16. kolejka – 14-15 listopada
Pelikan Niechanowo – Centra Ostrów Wielkopolski
Wda Świecie – Sokół Kleczew
Nielba Wągrowiec – Unia Swarzędz
Jarota Jarocin – Włókniarz 1925 Kalisz
Sparta Brodnica – Lech II Poznań
Warta Poznań – Elana Toruń
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Polonia Środa Wielkopolska
Start Warlubie – Kujawianka Izbica Kujawska
źródło: 90minut.pl