W rozegranym w sobotę 27 maja meczu 10. kolejki PLFA I Kozły Poznań pokonały na własnym terenie Bydgoszcz Archers 27:24. Poznanianie kończą sezon na trzecim miejscu w swojej grupie, natomiast bydgoszczan czeka walka o utrzymanie.

Bydgoszczanom nie udał się więc rewanż za porażkę 6:20 u siebie. Ewentualny triumf i tak nic by im zresztą nie dawał, gdyż nie mieli już szans wyprzedzić w tabeli Rhinos Wyszków. Archers pozostali na piątym miejscu w Grupie Północnej PLFA I i będą walczyć o utrzymanie. Poznanianie natomiast powoli się odbudowują. Na razie jest to dla nich okres przejściowy, po tym gdy z hukiem spadli z najwyższej klasy rozgrywkowej. Bezpieczne trzecie miejsce z odmłodzoną kadrą można uznać za mały sukces. 

– Świetne spotkanie dla kibiców. Emocje były od początku do samego końca. Nie było wyraźnej przewagi żadnej z drużyn. Myślę, że nasza obrona wygrała ten mecz, choć atak zdobył cztery przyłożenia. Wymarzony koniec sezonu po poznańskim dreszczowcu. Wyróżniłbym na pewno Mateusza Patalasa, bo złapał dwa przyłożenia w decydujących momentach. Nasza młodzież zagrała super i wygrała na mecz. Nasz program juniorski idzie w bardzo dobrym kierunku, Mamy bardzo dużą grupę zawodników, którzy już teraz osiągają sukcesy i sporo z nich na pewno dołączy do pierwszej drużyny. Juniorzy pod kątem fizycznym przygotowują się z seniorami, więc może dlatego są w takiej dobrej formie – skomentował Bartosz Wika, prezes Kozłów Poznań.

Dla poznańskiej ekipy było to już zakończenie sezonu w PLFA I. Druga drużyna zagra w PLFA 8, a swoje rozgrywki mają juniorzy. Bydgoszczan natomiast czeka jeszcze baraż o utrzymanie na zapleczu Topligi, ale odbędzie się on dopiero jesienią.

Kozły Poznań – Bydgoszcz Archers 27:24 (7:0, 0:8, 7:0, 13:16) 

I kwarta
7:0 przyłożenie Bartosza Wocha po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Wojciech Szymański) 

II kwarta
7:8 przyłożenie Pawła Kubiaka po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Kornel Witkowski) 

III kwarta
14:8 przyłożenie Łukasza Bentki po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Wojciech Szymański) 

IV kwarta
14:16 przyłożenie Pawła Kubiaka po 15-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Kornel Witkowski)
14:24 przyłożenie Kornela Witkowskiego po 10-jardowej akcji po podaniu Pawła Kubiaka (podwyższenie za dwa punkty Mateusz Socha)
21:24 przyłożenie Mateusza Patalasa po 8-jardowej akcji po podaniu Patryka Barczaka (podwyższenie za jeden punkt Wojciech Szymański)
27:24 przyłożenie Mateusza Patalasa po 30-jardowej akcji po podaniu Gunthera Krotscha.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments