Patrioci Poznań - Stal Gorzów Wielkopolski / fot. Irek Pindral

Patrioci Poznań pokonali Stal Gorzów Wielkopolski 45:8 w pierwszym meczu sezonu 2016 PLFA II, czyli trzeciej klasy rozgrywkowej futbolu amerykańskiego w Polsce.

Stal przyjechała do Poznania bez kilku zawodników. W drużynie z lubuskiego zabrakło przede wszystkim podstawowego rozgrywającego Tomasza Martynowa, co znacząco osłabiło ofensywę gości.

Mimo to goście na początku drugiej kwarty prowadzili 8:7. Jednak od tego momentu przewaga Patriotów rosła z każdą minutą, którzy bez większych problemów wygrali ostatecznie 45:8.

Ze świetnej strony w sobotę pokazał się Tomasz Gajewski. Natomiast z numerem 11 w drużynie z Poznania wystąpiła Natalia Grzegrzółka.

– Spodziewaliśmy się cięższej przeprawy. Stal dysponowała wąskim składem i sam ten fakt stawiał nas w dobrym położeniu. Na początku meczu mieliśmy jednak problemy. Najpierw straciliśmy piłkę, później obrona zagrała niepewnie, ale szybko wróciliśmy na właściwy tor i wygraliśmy przekonująco – powiedział Karol Siliwoniuk, prezes Patriotów Poznań.

Po dwóch porażkach na otwarcie sezonu Stal poszuka pierwszego zwycięstwa 13 sierpnia, gdy we Wrocławiu zmierzy się z Panthers B. Tego samego dnia w Poznaniu Patrioci derbowo zagrają z Kozłami B.

Patrioci Poznań – Stal Gorzów Wielkopolski 45:8 (7:0, 19:8, 19:0, 0:0)

I kwarta
7:0 przyłożenie Joachima Krügera po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Mateusz Malicki)

II kwarta
7:8 przyłożenie Dawida Pawlaka po 7-jardowej akcji po podaniu Emila Mikuły (podwyższenie za dwa punkty Paweł Łokociejewski)
14:8 przyłożenie Tomasza Gajewskiego po 7-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Mateusz Malicki)
20:8 przyłożenie Kamila Kwiatkowskiego po 82-jardowej akcji po podaniu Joachima Krügera
26:8 przyłożenie Tomasza Gajewskiego po 32-jardowej akcji biegowej

III kwarta
32:8 przyłożenie Tomasza Gajewskiego po 4-jardowej akcji biegowej
38:8 przyłożenie Olgierda Bartoszaka po 2-jardowej akcji biegowej
45:8 przyłożenie Kamila Kwiatkowskiego po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Mateusz Malicki)

MVP meczu: Tomasz Gajewski (running back Patriotów Poznań)