Warta Poznań rozgromiła Chełminiankę Chełmno 7:1. Bramki dla „Zielonych” zdobyli Filip Brzostowski, Wojciech Onsorge i Krystian Łukaszyk, którzy zaliczyli po dwa trafienia. Raz na listę strzelców wpisał się Adrian Owczarek.

Zaledwie trzy tygodnie po zwycięstwie nad Włocłavią Włocławek 6:0, kibice Warty Poznań musieli czekać na kolejny pokaźny triumf na stadionie przy Drodze Dębińskiej.

Poznaniacy grali nerwowo na początku spotkania. Sporo faulowali, co skończyło się żółtą kartką dla Łukasza Spławskiego. Zieloni kanonadę rozpoczęli w 21 minucie. Najlepszy strzelec gospodarzy Krystian Łukaszyk wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wbił piłkę do siatki. Minęła zaledwie minuta, a było już 2:0. Futbolówkę do pustej bramki skierował Filip Brzostowski.

Drugą połowę Zieloni zaczęli od mocnego uderzenia. W 48. minucie drugiego gola strzelił Brzostowski. Następnie w polu karnym sfaulowany został  Łukaszyk, a „jedenastkę” na czwartą bramkę zamienił Wojciech Onsorge. Kilka minut później z najbliższej odległości znów trafił Wojciech Onsorge. W 67. minucie po raz drugi w tym meczu, lekkim strzałem po ziemi,  bramkarza gości pokonał Krystian Łukaszyk. Na koniec dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Adrian Owczarek.

Jedyną bramkę dla gości w tym meczu zdobył w 81. minucie Piotr Kaczkowski.

Warta Poznań – Chełminianka Chełmno 7:1 (2:0)

Warta: Mateusz Filipowiak – Mateusz Maruniak, Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Nikodem Fiedosewicz (58. Tomasz Koziorowski), Krystian Łukaszyk (73. Dominik Drzewiecki), Filip Brzostowski, Alain Ngamayama, Gracjan Goździk, Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski (64. Adrian Owczarek).

Chełminianka: Bartosz Piotrowski – Paweł Śmigielski, Jakub Nieściur, Maciej Kołodziej, Dawid Orlicki, Piotr Kaczkowski, Szymon Marks, Piotr Murawski, Wojciech Ernest, Tomasz Grzelecki, Piotr Gross.