MUKS Poznań - fot. Wojciech Budzyk/budzipoznanski.pl

MUKS II Poznań miał 17 punktów przewagi przed rozpoczęciem czwartej kwarty, ale o mało nie przegrał spotkania z AZS Uniwersytet Łódzki. Ostatecznie poznanianki odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie I ligi.

Poznanianki rozpoczęły od razu z wysokiego C! Patrycja Klatt w pierwszej okazji od razu zapunktowała za trzy punkty. W odpowiedzi Akademiczki wykorzystały dwie akcje z rzędu. Ripostą podopiecznych trenerki Iwony Jabłońskiej była druga trójka Klatt. Dwa punkty dorzuciła Sylwia Siemienas.

Następnie znakomitym przechwytem popisała się Alicja Szloser i po jej skutecznym wykończeniu akcji przewaga urosła do sześciu punktów. Łodzianek to nie podłamało. Ponownie przeprowadziły dwie skuteczne akcje z rzędu (w tym jedną za trzy punkty) i przewaga poznanianek stopniała do punktu. Niemoc gospodyń przełamała Karolina Olszewska i wraz z koleżankami szybko odbudowała przewagę, schodząc na przerwę przy prowadzeniu 16:11.

Drugą kwartę otworzyła kolejną trójką Patrycja Klatt. Zaskakujące punkty zdobyła Dominika Majkut. Będąc już na kolanach potrafiła celnie rzucić wraz z syreną oznaczającą koniec 24 sekund. Gospodynie odpowiedziały za sprawą Julii Drop kolejnym rzutem za trzy. Następnie poznanianki zagrały bardzo ładną, kombinacyjną akcję, którą wykończyła Alicja Szloser. W końcówce tej odsłony dobrym przechwytem popisała się Karolina Olszewska i zdobyła kolejne punkty nieatakowana przez rywalki.

W trzeciej odsłonie przyjezdne były tylko tłem dla dobrze grających poznanianek. Niemoc akademiczek trwała aż siedem i pół minuty. Łącznie udało im się trafić tylko dwukrotnie do kosza w tej kwarcie, podczas gdy Klaudia Gertchen i Marta Nowicka popisały się kolejnymi celnym rzutami zza linii 6,75 m. Warto też odnotować doskonały blok Alicji Szloser pod własnym koszem.

Ostatnią kwartę również otworzyły poznanianki. Karolina Olszewska wspaniale zeszła pod kosz, odegrała piłkę do Pauliny Pilichowskiej, która dopełniła formalności. Łódzkie akademiczki były tłem dla młodszych rywalek, które skrupulatnie powiększały przewagę. Pewne swego podopieczne trener Jabłońskiej oddały inicjatywę rywalkom, czego efektem było osiem skutecznych akcji z rzędu akademiczek, na co MUKS był w stanie odpowiedzieć tylko dwoma skutecznymi osobistymi Julii Drop.

Determinacja przyjezdnych i chyba zbyt szybka wiara w wygrany mecz poznanianek spowodowała, że przewaga stopniała z 21 punktów do czterech. Jednak ostatecznie dwa punkty zostały w Poznaniu.

MUKS Poznań – AZS Uniwersytet Łódzki 53:49 (16:11, 16:13, 13:4, 8:21)

MUKS: Alicja Szloser 10, Patrycja Klatt 9, Karolina Olszewska 8, Julia Drop 7, Sylwia Siemienas 6, Klaudia Gertchen 5, Marta Nowicka 3, Paulina Niedziółka 2, Paulina Pilichowska 2, Katarzyna Olczak 1, Paulina Rembalska, Magdalena Mania

AZS: Olga Kossmann 19, Aleksandra Teklińska 14, Dominika Majkut 4, Agnieszka Feja 4, Agata Olejnik 4, Monika Łopińska 3, Martyna Majkut 1, Ewa Moc, Daria Dziwulska, Jagoda Kowalczyk