Warta Poznań na własnym stadionie nie wygrała od 5 listopada ubiegłego roku. Kibicom Zielonych na przełamanie przyjdzie jednak poczekać jeszcze minimum dwa tygodnie. Podopieczni trenera Petra Nemca po rozczarowującym występie przegrali bowiem z ekipą ROWu 1964 Rybnik 0:1.

Przez pierwsze 10 minut na boisku działo się bardzo niewiele, jednak już w 11. minucie pierwsza groźna okazja gości z Rybnika przyniosła im bramkę. Dośrodkowanie z prawego skrzydła bezbłędnie wykończył Paweł Jaroszewski, dając prowadzenie przyjezdnym.

Mimo, że pierwsza połowa nie należała do najciekawszych, to jednak Warciarze zdołali sobie stworzyć dogodną okazję do wyrównania wyniku. W 32. minucie z prawego skrzydła dośrodkowywał Dominik Chromiński, a w polu karnym akcję zamykał Mateusz Broź. Napastnik gospodarzy zrobił to jednak bardzo nieudolnie, marnując stuprocentową sytuację na strzelenie gola.

W drugiej części spotkania, podobnie jak w pierwszej, kibice na Stadionie przy Drodze Dębińskiej nie zobaczyli zbyt wielu ciekawych sytuacji. W pierwszym kwadransie najciekawszym wydarzeniem na boisku było niebezpieczne zderzenie głowami Nikodema Fiedosewicza i Kamila Spratka.

W 69. minucie dogodną sytuację na wyrównanie miała Warta, jednak znajdujący się w wygodnej pozycji do oddania strzału Adrian Laskowski zdecydował się podać piłkę do Michała Ciarkowskiego. Ten z kolei niecelnie dośrodkowywał do Łukasza Spławskiego i akcja Zielonych zakończyła się niepowodzeniem.

W końcówce meczu z kolei okazję na podwyższenie rezultatu mieli rybniczanie. Po dośrodkowaniu Mariusza Zganiacza głową uderzał Marián Jarabica, jednak zamiary Słowaka bezbłędnie odczytał Tomasz Laskowski, zatrzymując jego strzał.

Mecz ostatecznie zakończył się jednobramkowym zwycięstwem podopiecznych trenera Piotra Piekarczyka. ROW nie rozegrał w „Ogródku” wybitnego spotkania, jednak jak się później okazało to wystarczyło do wywiezienia z Poznania kompletu punktów. Z kolei Warta rozegrała kolejne już bezbarwne spotkanie przed własną publicznością, w konsekwencji mocno komplikując sobie sytuację w walce o utrzymanie.

Warta Poznań – ROW 1964 Rybnik 0:1 (0:1)

Bramka: Jaroszewski (11.)

Warta: Tomasz Laskowski – Franciszek Siwek (80. Jakub Kiełb), Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Nikodem Fiedosewicz – Artur Marciniak, Adrian Laskowski, Michał Cywiński (80. Gracjan Goździk), Dominik Chromiński (68. Krzysztof Biegański), Michał Ciarkowski – Mateusz Broź (46. Łukasz Spławski).

ROW: Kacper Rosa – Jan Janik, Marián Jarabica, Szymon Jary, Dawid Gojny – Damian Koleczko, Kamil Spratek, Mariusz Zganiacz, Sebastian Musiolik (86. Dawid Bober), Paweł Jaroszewski (77. Dominik Budzik) – Przemysław Brychlik (89. Sebastian Siwek; 90. Dawid Drozdowski).

Żółte kartki: Dejewski, Kieliba, Ciarkowski – Musiolik.

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk).