W sobotę w hali sportowej w Śremie odbyła się jedenasta edycja Gali Sportów Walki, organizowana przez Wartę Śrem oraz Sporty Walki Gostyń. Przemysław Nyga i Jacek Rzepecki posłali swoich rywali na deski.

W piątek zawodnicy stawili się w pubie Iguana na oficjalnym ważeniu. Wszyscy zmieścili się w limitach wagowych.

Po kilkuminutowym opóźnieniu na ring wyszła pierwsza para karty wstępnej GSW 11 – Maciej Kuczyński i Maks Godziewski. Ich bokserskie starcie w kategorii wagowej 64 kg zakończyło się jednogłośną decyzją sędziów na korzyść Godziewskiego.

Następnie do walczyła jedyna tego wieczoru kobieca para. W narożniku niebieskim stanęła tegoroczna brązowa medalistka mistrzostw Polski Karolina Iwanicka. Jej przeciwniczką była młoda reprezentantka Sportów Walki Gostyń Klaudia Budasz. Ich bokserskie starcie do 60 kg zakończyło się na korzyść Budasz jednogłośną decyzją sędziów. Dodatkowo poza zwycięstwem, faworytka kibiców została najlepszym zawodnikiem bokserskim jedenastej edycji GSW.

W trzeciej walce karty wstępnej Jakub Sokołowski z Czerwonego Smoka Poznań zmierzył się z reprezentantem Shootboxer Mosina Mateuszem Kasprzakiem. Był to pierwszy tego wieczoru pojedynek K1 w wadze do 75 kg. Po bardzo dobrym pojedynku, w którym z obu stron padały silne ciosy, jednogłośnie zwyciężył Kasprzak.

Ostatnią walką wstępnej karty GSW 11 był pojedynek MMA do 84 kg tzydziestoczteroletniego Michała Mydlarza z reprezentantem Szkoły Walki LEO oraz Warty Śrem Norbertem Porębą. Walka w drugiej rundzie została przerwana przez sędziego po niechęci Mydlarza do dalszej walki.

Po walkach karty wstępnej i oficjalnym otwarciu wydarzenia przyszła pora na pierwszą walkę karty głównej i piątą walkę tego wieczoru. W narożniku niebieskim stanął reprezentant K.O Zak Team Leszno Mateusz Papierz. Jego przeciwnikiem z czerwonego narożnika był podopieczny Turkowskiego Klubu Oyama Karate Gracjan Andrzejczak. Po liczeniu przez sędziego ringowego, walkę w formule K1 do 84 kg, przez TKO wygrał zawodnik z czerwonego narożnika.

Po walce K1 przyszła pora na kolejną walkę bokserską. W kategorii wagowej do 64 kg w ringu zmierzyli się dziewiętnastoletni Mateusz Rachubiński oraz Jakub Sarnowski z lokalnego klubu Warta Śrem. Po zaciętym pojedynku na punkty szóstą walkę tego wieczoru wygrał młody zawodnik Zagłębia Konin.

Po nich na ring weszła kolejna para bokserów. W pierwszej parze do 81 kg zmierzyli się ze sobą Paweł Zamorski i Wiktor Borysiewicz. Po trzech pełnych rundach na punkty zwycięzcą został Borysiewicz.

W drugim pojedynku bokserskim tej kategorii wagowej w narożniku niebieskim stanął reprezentant Copacabana Konin Przemysław Kulig oraz w narożniku czerwonym zawodnik Szamotuły Boxing Team Paweł Cieciora. Choć Cieciora był głośno dopingowany z jednego końca trybun przez kibiców, to po dziewięciu minutach sędzia uniósł w górę pięść zawodnika z Konina.

W ostatniej bokserskiej walce na GSW 11 w ringu stanęli reprezentant Sporty Walki Piła Krystian Romel oraz podopieczny Warty Śrem Patryk Klupś. Walka toczyła się przez trzy rundy i po długim liczeniu punktów przez sędziów w górę powędrowała pięść zawodnika z Piły.

Dziesiąta walka toczyła się w formule MMA do 70 kg. Był to pojedynek dwóch poznaniaków. W narożniku niebieskim stanął młody zawodnik Czerwonego Smoka Poznań Jakub Mroczkowski. Jego rywalem był reprezentant Rajewski Team oraz Ankos MMA Poznań Sebastian Rajewski. W jego narożniku jako sekundanci pojawiły się gwiazdy KSW, starszy brat Sebastiana Łukasz Rajewski oraz pretendent do pasa wagi lekkiej federacji KSW Mateusz Gamrot. Po bardzo emocjonującym pojedynku, w którym walka toczyła się głównie w parterze stosunkiem 2:1 wygrał Sebastian Rajewski.

Przedostatnia walka GSW 11 zdecydowanie należała do jednych z najbardziej emocjonujących pojedynków tego wieczoru. W pojedynku K1 do 71 kg w ringu spotkali się podopieczny Our Team Poznań Jacek Rzepecki oraz zawodnik Spider Złotów oraz Sporty Walki Piła Maciej Drajer. W pierwszej rundzie mocne ciosy padały zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Pod koniec drugiej rundy Rzepecki wykorzystał chwilową nieuwagę przeciwnika i silnymi kopnięciami doprawionymi ciosami bokserskiego sprowadził Drajera na deski wygrywając walkę.

Po efektownym nokaucie przyszła pora na walkę wieczoru. Przemysław Nyga z Czerwonego Smoka Poznań mierzył się z Łukaszem Ulińskim, reprezentantem MMA Fighting Gdańsk. Kibicom nie było dane za długo nacieszyć się tym pojedynkiem, ponieważ poznaniak już w pierwszej rundzie posłał swojego rywala na deski.

Kolejna Gala Sportów Walki zaplanowana jest na październik i odbędzie się prawdopodobnie w Gostyniu.

Wszystkie walki GSW 11 „Fight Night”:

KARTA WSTĘPNA 

  1. BOKS 64 KG (3 x 2 min) / Maciej Kuczyński (Sporty Walki Piła) vs. Maks Godziewski (Warta Śrem)
  2. BOKS 60 KG (3 x 2 min) / Karolina Iwanicka (Boxing Team Wałcz) vs. Klaudia Budasz (Sporty Walki Gostyń)
  3. K1 75 KG (3 x 2 min) / Jakub Sokołowski (Czerwony Smok Poznań) vs. Mateusz Kasprzak (Shootboxer Mosina)
  4. MMA 84 KG (2 x 3 min + ew. dogrywka 2 min) / Michał Mydlarz (KKS Sporty Walki Poznań) vs. Norbert Poręba (Warta Śrem/Szkoła Walki LEO)

KARTA GŁÓWNA 

5. K1 84 KG (3 x 2 min)

Mateusz Papierz (K.O. Zak Team Leszno) vs. Gracjan Andrzejczak (Turkowski Klub Oyama Karate)

6. BOKS 64 KG (3 x 3 min)

Mateusz Rachubiński (Zagłębie Konin) vs. Jakub Sarnowski (Warta Śrem)

7. BOKS 81 KG (3 x 3 min)

Paweł Zamorski (Sporty Walki Piła) vs. Wiktor Borysiewicz (Warta Śrem)

8. BOKS 81 KG (3 x 3 min)

Przemysław Kulig (Copacabana Konin) vs. Paweł Cieciora (Szamotuły Boxing Team)

9. BOKS 69 KG (3 x 3 min)

Krystian Romel (Sporty Walki Piła) vs. Patryk Klupś (Warta Śrem)

10. MMA 70 KG (2 x 5 min + ew. dogrywka 3 min)

Jakub Mroczkowski (Czerwony Smok Poznań) vs. Sebastian Rajewski (Ankos MMA Poznań/ Rajewski Team)

11. K1 71 KG (3 x 3 min)

Jacek Rzepecki (Our Team Poznań) vs. Maciej Drajer (Sporty Walki Piła/ Spider Złotów)

12. WALKA WIECZORU – MMA 93 KG (3 x 5 min)

Łukasz Uliński (MMA Fighting Gdańsk) vs. Przemysław Nyga (Czerwony Smok Poznań)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments