GSW 11/ źródło: facebook.com/federacjaGSW

Już w sobotę o godzinie 19 w śremskiej Hali Sportowej odbędzie się jedenasta edycja Gali Sportów Walki „Fight Night”, organizowana przez Śremski Sport, Wartę Śrem oraz Sporty Walki Gostyń. 

Na tę edycję GSW organizatorzy przygotowali aż dwanaście walk (4 walki w karcie wstępnej, 8 walk karty głównej w tym jedna walka wieczoru) toczonych w formule MMA, K1 oraz walki bokserskie, które w tym rejonie cieszą się ogromną popularnością.

Choć na gali wystąpią głównie lokalni zawodnicy, to w rozpisce znalazło się również kilku fighterów z Poznania. W karcie wstępnej, w pojedynku w formule MMA do 84 kg z zawodnikiem Szkoły Walki LEO oraz Warty Śrem, Norbertem Porębą, zmierzy się trzydziestoczteroletni reprezentant KKS Sporty Walki Poznań Michał Mydlarz. Będzie to debiut poznańskiego zawodnika na GSW. W karcie wstępnej i trzecim pojedynku tego wieczoru kibice zobaczą również starcie Jakuba Sokołowskiego (Czerwony Smok Poznań) z Mateuszem Kasprzakiem (Shootboxer Mosina) w formule K1 do 75 kg oraz na dystansie 3x2min.

W dziesiątej walce GSW 11 w ringu na przeciwko siebie stanie dwóch reprezentantów z Poznania. W narożniku niebieskim, znany z gali Slugfest 6, która odbyła się w kwietniu w Murowanej Goślinie, reprezentant Czerwonego Smoka Poznań, dwudziestoczteroletni Jakub Mroczkowski. Jego przeciwnikiem będzie reprezentant Rajewski Team oraz Ankos MMA Poznań Sebastian Rajewski. Podczas GSW 10 nie udało się znaleźć dla Rajewskiego przeciwnika. Organizatorzy nie odpuścili i na jedenastej Gali Sportów Walki stoczy z Mroczkowskim pojedynek w formule MMA do 70 kg.

Po tej dwójce zawodników do oktagonu wejdzie dwudziestosześcioletni reprezentant Our Team Poznań, Jacek Rzepecki. Jego przeciwnikiem będzie zawodnik Sporty Walki Piła oraz Spider Złotów Maciej Drajer. Pokaz umiejętności tej dwójki można było zobaczyć na początku roku, podczas Poznań Fight Night w Poznaniu. Drajer przegrał wtedy na punkty w bokserskim starciu z Marcinem Małyszką, Rzepecki natomiast posłał na deski swojego przeciwnika po niecałej minucie. Ich starcie w pojedynku K1 do 71 kg będzie niewątpliwie jednym z najbardziej emocjonujących podczas sobotniego wieczoru.

W walce wieczoru GSW 11 o puchar burmistrza, w formule MMA do 93 kg zaprezentuje się kolejny zawodnik Czerwonego Smoka Poznań Przemysław Nyga. Naprzeciwko niego stanie reprezentant gdańskiego SAKO oraz MMA Fighting, dwudziestosiedmioletni Łukasz Uliński. Dla niego będzie to walka debiutancka, a Nyga postara się udowodnić, że zawodnika sportów walki nie powinno się oceniać statystykami.

Podczas jedenastej Gali Sportów Walki nie zabraknie również kobiecego akcentu. W drugiej walce karty wstępnej, do oktagonu wejdzie młoda mistrzyni Polski Kadetek 2015, Klaudia Budasz. Reprezentantka Sporty Walki Gostyń podczas meczu bokserskiego Polska – Ukraina pokonała na punkty medalistkę mistrzostw Europy, Patrycję Borys. W sobotę podopieczna trenera Tomasza Dylaka znów postara się zaprezentować swoje umiejętności bokserskie.

Choć obecnie dużo się dzieje, czuję się bardzo dobrze. Cały czas jestem w treningu więc forma 100%. Jeszcze nie wiem kto będzie moją rywalką, ale ciężko pracuje i wierzę ze uda mi się wygrać. Dam z siebie wszystko i będzie idealnie – mówi Budasz przed występem w Śremie.

Oficjalne ważenie zawodników odbędzie się w piątek. Gala rozpocznie się w sobotę o godzinie 19.

Oficjalny plakat GSW 11
Oficjalny plakat GSW 11

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments