W sobotę piłkarki Kotwicy Kórnik rozegrają pierwszy mecz w sezonie w ramach rozgrywek grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej 2. ligi kobiet. Trener zespołu Łukasz Jankowiak podsumował przygotowania do rozgrywek.

– Treningi rozpoczęliśmy 19 lipca, natomiast pierwszy sparing rozegraliśmy 24 lipca z Gromem Wolsztyn na wyjeździe – mówił Jankowiak.

Pierwszy mecz towarzyski zakończył się zwycięstwem Kotwicy 4:3. – W tym meczu zagrało osiem dziewczyn z zespołu juniorek. Gra układała się różnie, szczególnie początek meczu w naszym wykonaniu był nie najlepszy. W naszej grze było dużo niedokładności w wyprowadzaniu piłki, czego konsekwencją były stracone bramki – kontynuował szkoleniowiec

Kolejny sparing kórniczanki rozegrały 2 sierpnia z zespołem z Grodziska Wielkopolskiego. Mecz zakończył się przegraną Kotwicy 2:5. – Ten mecz nie należał do udanych. W 2 minucie objęliśmy prowadzenie, ale później wiele błędów w obronie, a szczególnie przy rzutach rożnych doprowadziło do straty dwóch bramek w dwie minuty – podsumował to spotkanie trener.

Trzeci mecz towarzyski zawodniczki Kotwicy rozegrały z Polonią Poznań. Zakończył się on wygraną poznanianek 4:1. – Obawialiśmy się tego meczu mając w pamięci wynik meczu sprzed pół roku, w którym odnieśliśmy wysoka porażkę. Ku zdziwieniu rozegraliśmy dość wyrównany mecz w którym do trzydziestej minuty prowadziliśmy. Końcówka pierwszej połowy była jednak kolejnym popisem błędów w grze defensywnej. W drugiej połowie dostały szanse gry juniorki, które prezentują się coraz lepiej – mówił Jankowiak.

Później zawodniczki z Kórnika rozegrały jeszcze dwa sparingi: z Ostrovią Ostrów Wlkp. oraz ponownie z Polonią Poznań.

– W okresie przygotowawczym dotychczas głównym celem było wprowadzenie juniorek do drużyny. Udało nam się sprawdzić w tym czasie dziesięć dziewczyn z młodszego zespołu, które niejednokrotnie pokazywały, że są gotowe na grę w naszej drużynie. Cieszy mnie, że mam szeroką kadrę i nie mam problemów w okresie letnim z frekwencją na meczach – podsumował trener Kotwicy.

Pierwszy mecz sezonu Kotwica rozegra w najbliższą sobotę (27 sierpnia) o 15:00 w Gdańsku z Akademią Piłkarską LG.

Tak prezentuje się kadra Kotwicy Kórnik na sezon 2016/17:

Aleksandra Godlewska, Aleksandra Blige, Aleksandra Chojnacka, Patrycja Grzybkowska, Martyna Dura, Beata Plewa, Zuzanna Królak, Andżelika Nawrot, Klaudia Jędraszyk, Martyna Boguszyńska, Ewa Weber, Hanna Cerajewska, Klaudia Jaskuła, Jagoda Zielińska, Katarzyna Sikora, Klaudia Szprync, Małgorzata Ładniak, Doma Joppek, Nicola Majewska, Agata Magoń, Justyna Dziabaszewska, Agnieszka Boćkowska, Marta Kaczmarczyk, Kornelia Szukalska, Marta Boruch, Miłochna Kruger, Violetta Biegańska.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments