Mikołajkowy Turniej Orliczek 2015

Zwycięstwem piłkarek Kotwicy Kórnik zakończył się Mikołajkowy Turniej Orliczek 2015, w którym wystartowało dziesięć zespołów z Poznania i okolic. Podopieczne Dariusza Śmigielskiego w finale po serii rzutów karnych pokonały UKS Uniwersytet Futbolu Poznań.

Dzięki zaangażowaniu dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania Ewy Bąk, ekstraligowych futsalistek AZS UAM Poznań i trenerki reprezentacji Polski U-17 Niny Patalon młode piłkarki z Poznania i okolic mimo zimowej przerwy w rozgrywkach Poznańskiej Ligi Orliczek zmierzyły się ze sobą w Mikołajkowym Turniej Orliczek 2015. Zespoły rywalizowały w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 27 na os. Winiary w Poznaniu.

Najpierw w grupach toczyła się zacięta rywalizacja o awans do półfinału, a największym przegranym tej części turnieju była reprezentacja Gminy Dopiewo, która głównie składa się z uczennic Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie. Aktualne mistrzynie PLO zremisowały w grupie wszystkie swoje spotkania i pierwsze zwycięstwo odniosły dopiero w spotkaniu o piąte miejsce. Podopieczne Tomasza Woźniaka pokonały gospodarza turnieju 1:0.

Oba półfinały zakończyły się pewnym zwycięstwem faworytów, czyli Kotwicy Kórnik i UKS Uniwersytet Futbolu Poznań. Debiutujący w rozgrywkach Poznańskiej Ligi Orliczek zespół z Kórnika prowadził z poznaniankami po pierwszej połowie 2:0, ale po zmianie stron podopieczne Niny Patalon doprowadziły do remisu i serii rzutów karnych. Bohaterkom tej loterii była Maja Baranowska, która wybroniła dwa strzały i pomogła Kotwicy wygrać 3:1.

– Turniej jak zwykle stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Również na wysokości zadania stanął gospodarz imprezy Zespół Szkół nr 4 z oddziałami sportowymi na os. Winiary z dyrektor Hanną Stankiewicz na czele – mówi koordynator Poznańskiej Ligi Orliczek, Wojciech Weiss.

Nagrody indywidualne Mikołajkowego Turnieju Orliczek 2015:

Najlepsza bramkarka – Maja Baranowska (Kotwica Kórnik)

Najlepsza strzelczyni – Zuzanna Śniegucka (UKS Uniwersytet Futbolu Poznań)

Najlepsza zawodniczka – Dobrosława Skorupska (UKS Uniwersytet Futbolu Poznań)

Klasyfikacja końcowa Mikołajkowego Turnieju Orliczek 2015:

  1. Kotwica Kórnik
  2. UKS Uniwersytet Futbolu Poznań
  3. Szkoła Podstawowa nr 66 w Poznaniu
  4. UKS PS Gniezno
  5. Gmina Dopiewo/SP Dąbrowa
  6. Szkoła Podstawowa nr 27 w Poznaniu
  7. – 10. Szkoła Podstawowa nr 6 w Poznaniu, Szkoła Podstawowa nr 45 w Poznaniu, Szkoła Podstawowa nr 45 w Poznaniu (II), Szkoła Podstawowa nr 51 w Poznaniu

Wyniki spotkań Mikołajkowego Turnieju Orliczek 2015:

Mecz o 5. miejsce
Gmina Dopiew/SP Dąbrowa – Szkoła Podstawowa nr 27 w Poznaniu 1:0

Półfinały
Kotwica Kórnika – UKS PS Gniezno 3:1
UKS Uniwersytet Futbolu Poznań – Szkoła Podstawowa nr 66 w Poznaniu 4:1

Mecz o 3. miejsce
Szkoła Podstawowa nr 66 w Poznaniu – UKS PS Gniezno 3:2

Finał
Kotwica Kórnik – UKS Uniwersytet Futbolu Poznań 2:2 (3:1 – rzuty karne)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments