JTC MUKS Poznań - Widzew Łódź / fot. Irek Pindral

Koszykarki JTC MUKS Poznań przegrały u siebie z Widzewem Łódź niespodziewanie wysoko 49:71. Sobotnia porażka spowodowała spadek „Muksiar” na przedostatnie miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi Kobiet.

Poznanianki w tym spotkaniu prowadziły tylko raz. Gdy było 4:0 po celnym rzucie wolnym wykonanym przez Agnieszkę Kaczmarczyk. Były to miłe złego początki. Widzew szybko wyszedł na prowadzenie 10:4, a następnie 13:6. Łodzianki zdobywały coraz większą kontrolę nad meczem.

W połowie drugiej kwarty zrobiło się 35:22 dla przyjezdnych. Od tego momentu łodzianki dopadł kryzys i przez ponad cztery minuty zdobyły tylko punkt. Poznanianki starały się jak najlepiej wykorzystać słabszy okres gry Widzewa. Udało im się to całkiem pomyślnie, ponieważ na przerwę schodziły tylko z czterema punktami straty (32:36).

Przerwa nie podziałała dobrze na MUKS. Podopieczne trenera Krzysztofa Koziorowicza w drugiej połowie zagrały fatalnie. Na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty nie było jeszcze tak źle, bo gospodynie przegrywały 40:47, ale już po chwili zrobiło się 41:54.

W ostatniej części spotkania Widzew tylko potwierdził swoją dominację w tym spotkaniu. W 35. minucie prowadził już 66:44 i było po meczu. Poznanianki, osłabione brakiem środkowej Cierry Robertson-Warren, nie miały szans w zbiórkach. W tym elemencie gry przegrały 34:47.

– Gratulacje dla zwycięskiej drużyny. Dzisiaj w każdym elemencie byli lepsi. W końcówce zabrakło nam argumentów i amunicji. Personalnie trwa fatum z kontuzjami, mamy bardzo wąską grupę zawodniczek, a to nie pomaga. Dziś na tyle było nas stać – podsumował spotkanie Krzysztof Koziorowicz, trener JTC MUKS.

JTC MUKS Poznań – Widzew Łódź 49:71 (15:21, 17:15, 9:18, 8:17).

Szczegółowe statystyk dostępne są tutaj.

Poznań: Renee Taylor 11, Żaneta Durak 11, Agnieszka Kaczmarczyk 9, Agnieszka Skobel 8, Magdalena Idziorek 4, Julia Drop 2, Alicja Szloser 2, Magdalena Radwan 1, Barbara Skowronek 1, Patrycja Klatt 0, Sylwia Siemienas 0, Klaudia Gertchen 0.

Łódź: Aija Brumermane 17, Angel Robinson 14, Julia Adamowicz 11, Marta Urbaniak 6, Katarzyna Kenig 5, Aleksandra Kaja 4, Sylwia Bujniak 4, Kinga Bandyk 4, Lidia Niedzielska 3, Tynikki Crook 3, Beata Paranowska 0.