Posnania - Master Pharm Budowlani SA Łódź / fot. Irek Pindral

Wicemistrz Polski Master Pharm Budowlani SA Łódź bez żadnych problemów pokonał Posnanię 35:7 w meczu 10. rundy rozgrywek Ekstraligi. Był to ostatni mecz „Muszkieterów” w tym roku przed własną publicznością.

Posnania jedyne punkty zdobyła w pierwszej połowie. Przyłożenie zdobył Jędrzej Paul, a celne podwyższenie dołożył Daniel Gdula. Druga część meczu rozpoczęła się od… pojedynku na pięści. Zagotowało się po obu stronach i zawodnicy powalczyli chwilę ze sobą.

Sędziowie oczywiście przerwali mecz i sprawiedliwie przyznali po jednej żółtej karce dla Patryka Reksulaka oraz Dawida Najdula. Od tego momentu mecz się wyrównał, a raczej tempo mocno spadło.

Posnania po przegranej z Budowlanymi 7:35 zajmuje 6. miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie poznaniacy zagrają na wyjeździe, a później zobaczymy ich w meczu ligowym w stolicy Wielkopolski dopiero w przyszłym roku.

KS Posnania – Master Pharm Budowlani SA Łódź 7:35 (7:22)

Posnania: Jędrzej Paul 5 (P), Daniel Gdula 2 (pd).

Budowlani: Patryk Reksulak 10 (2P), Łukasz Kujawa 10 (2P), Tomasz Kozakiewicz 5 (P), Krystian Pogorzelski 5 (pd, K), Marcin Krześniak 5 (P).

Żółte kartki: Dawid Najdul (Posnania), Patryk Reksulak (Budowlani).