JTC MUKS Poznań
JTC MUKS Poznań - fot. facebook.com/muxpoznan
JTC MUKS Poznań – fot. facebook.com/muxpoznan

JTC MUKS Poznań pokonał u siebie Basket Aleksandrów Łódzki 55:48 i przez jeden dzień został liderem I ligi. Najskuteczniejsza w naszej drużynie była 17-letnia Zuzanna Puc, która zapisała na swoim koncie 13 i 11 zbiórek, co dało jej pierwsze double-double w karierze.

Kolejny raz w tym sezonie poznanianki bardzo słabo rozpoczęły mecz we własnej hali. Podobnie jak w kilku poprzednich spotkaniach miały ogromne problemy ze zdobywaniem punktów. Do połowy pierwszej kwarty nie było jeszcze źle, bo JTC MUKS prowadził 13:11. Jednak już na początku drugiej części spotkania było 25:13 dla Basketu. Od tego momentu przyjezdne utrzymywały kilkupunktową przewagę.

Tuż po rozpoczęciu czwartej kwarty poznanianki przegrywały 35:45, ale już po chwili był remis po 48. Głównie za sprawą Aleksandry Dziwińskiej, która w tym fragmencie spotkania zdobyła 8 punktów.

Do końca meczu było jeszcze ponad 4 minuty. Basket zaczął popełniać sporo strat i nie trafił już ani jednego rzutu. Zmusiło to przyjezdne do faulowania również nieskutecznych z gry zawodniczek ze stolicy Wielkopolski. Na linii rzutów wolnych cztery z sześciu prób wykorzystała Zuzanna Puc, dzięki której JTC MUKS ostatecznie wygrał 55:48.

JTC MUKS Poznań – UKS Basket Aleksandrów Łódzki 55:48 (13:19, 8:13, 14:9, 20:7)

JTC MUKS Poznań: Zuzanna Puc 13, Magdalena Idziorek 12, Aleksandra Dziwińska 11, Anita Szemraj 9, Barbara Skowronek 5, Julia Tyszkiewicz 3, Karolina Olszewska 2, Anita Plucińska 0, Sylwia Siemienas 0, Alicja Szloser 0, Ramona Casimiro 0.

UKS Basket Aleksandrów Łódzki: Agnieszka Kret 19, Anita Tomaszewska 13, Magdalena Rzeźnik 7, Katarzyna Bednarczyk 4, Ewa Canert 4, Magdalena Pisera 1, Monika Buczak 0, Natalia Tyczkowska 0, Iga Walentowska 0.