AZS AWF Volkswagen Poznań - Sparta Gubin / fot. Irek Pindral

Szczypiornistki AZS AWF Poznań nie będą miło wspominać inauguracji nowego sezonu II ligi piłki ręcznej kobiet. Przegrały bowiem na własnym parkiecie ze Spartą Gubin 13:24.

Po pierwszej połowie inauguracyjnego pojedynku II ligi kobiet pomiędzy AZS AWF Poznań a GMTS Sparta Gubin nic nie zapowiadało, że spotkanie zakończy się aż tak wysokim zwycięstwem zespołu gości. Sparta, która przyjechała do stolicy Wielkopolski z bardzo doświadczonymi i ogranymi zawodniczkami, po 60 minutach pojedynku mogła cieszyć się ze swoich pierwszych punktów i pewnego zwycięstwa 13:24 (9:11).

– Niestety mecz inauguracyjny nie był dla nas szczęśliwy i wysoko przegrałyśmy ze Spartą Gubin. Pierwsza część spotkania pokazała bardzo dobrą grę w obronie z obu stron. W drugich 30 minutach zdecydowanie zabrakło z naszej strony skuteczności rzutowej, a i w defensywie zaczęłyśmy popełniać zbyt dużo błędów, jak na tak doświadczone rywalki. Jesteśmy w trudnej sytuacji, bo zespół jest w trakcie budowy, dlatego tym cenniejsze będzie wyciągnięcie wniosków i poprawienie naszej gry w kolejnym spotkaniu – powiedziała po meczu bramkarka AZS AWF Sylwia Korniluk.

>>> Tabela i terminarz II ligi piłki ręcznej kobiet

AZS AWF Poznań – GMTS Sparta Gubin 13:24

AZS AWF: Korniluk, Miesiąc – Frątczak 4, Jakubek 3, Kaczmarek 2, Zdanowska 2, Kozłowska 1, Wolniewicz 1, Sawicka, Rosiejka, Kaszta, Wincior, Jędrych, Gulik

GMTS Sparta: Adamczyk – Jaworska 6, Włodarczyk 5, Dudzień 3, Bogdanowicz 3, Snarska 3, Kościuk 2, Urban 2, Lisiecka

źródło: Karolina Peda, Menedżer Sekcji Piłki Ręcznej Kobiet AZS AWF Poznań

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments