Warta Poznań w środowe popołudnie wraz z Huraganem Pobiedziska sprawiła kibicom oglądającym to widowisko prawdziwy horror. Piłkarze Tomasza Bekasa dopiero po rzutach karnych awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu poznańskim.

W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1. „Zieloni” prowadzili po trafieniu już w 7. minucie Adriana Owczarka. Na kwadrans przed końcem spotkania wyrównał jednak wprowadzony na boisko w drugiej połowie Radosław Sobkowicz.

Przez całą dogrywkę obie drużyny nie potrafiły przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i doszło do serii jedenastek. W niej lepiej spisali gracze „Dumy Wildy”, którzy wygrali ostatecznie 7:6 i awansowali do 1/4 finału Pucharu Polski (okręg poznański).

Huragan Pobiedziska – Warta Poznań 1:1 (0:1); rzuty karne 6:7

Bramki: 0:1 Owczarek (7.), 1:1 Sobkowicz (76.)

Huragan: Kamiński – Król, Wolniewicz, Andersz, Powałowski – Gocałek, Jóźwiak (65. Sobkowicz), Jackowiak (56. Napieralski), Andrusieczko, Żołądkiewicz – Płoska

Warta: Wojciech Fleischer – Mateusz Maruniak (75. Franciszek Siwek), Mateusz Wypych, Grzegorz Twardoń, Tomasz Koziorowski – Kacper Ciupa, Adrian Szynka (75. Nikodem Fiedosewicz), Mateusz Górny, Fabian Burzyński (60. Gracjan Goździk), Dominik Drzewiecki – Adrian Owczarek (60. Patryk Zandecki)