AZS AWF Poznań - Polonia Środa Wielkopolska / fot. Irek Pindral

Grunwald Poznań został nowy liderem I ligi hokeja na trawie. Mistrzowie Polski w meczu na szczycie pokonali Pomorzanina Toruń 4:1. W niedzielę rozegrano natomiast spotkania 6. kolejki.

Planowo Grunwald miał się zmierzyć z Pomorzaninem w 4. kolejce, ale ostatecznie mecz mistrza Polski z trzecią drużyną poprzedniego sezonu został przełożony na 1 października.

Pomorzanin już w 2. minucie był bliski zdobycia bramki. Jednak Mariusz Chyła obronił rzut karny wykonywany przez Krystiana Makowskiego, a pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

W 46. minucie Grunwald objął prowadzenie po golu strzelonym przez Szymona Hutka. Gospodarze wyrównali, kiedy to Karol Szyplik skutecznie wykonał rzut karny, ale już 120 sekund później ponownie prowadzili poznaniacy. Na 2:1 bramkę zdobył Waldemar Rataj.

Wraz z upływem czasu drużyna ze stolicy Wielkopolski miała coraz większą przewagę, która została udokumentowana celnymi trafieniami Mateusza Hulbója oraz ponownie Rataja. Po tym meczu Grunwald został liderem tabeli I ligi hokeja na trawie.

Natomiast w niedzielę „Wojskowi” rozbili w derbach Poznania AZS Politechnika Poznańska 14:0. W pozostałych meczach 6. kolejki wicemistrz Polski AZS AWF Poznań pokonał Polonię Środa Wielkopolska, Warta Poznań przegrała z LKS Gąsawa 2:6, Pomorzanin wygrał z LKS Rogowo 10:0, a w derbach Gniezna Stella uległa Startowi 2:9.

01.10.2016 (sobota) – zaległy mecz 4. kolejki

KS Pomorzanin Toruń – WKS Grunwald Poznań 1:4 (0:0)
Grunwald: Sz. Hutek (46.), W. Rataj 2 (53., 68.), M. Hulbój (61.),
Pomorzanin: K. Szyplik (51. – k).

02.10.2016 r. (niedziela) – 6. kolejka

KS Warta Poznań – LKS Gąsawa 2:6 (1:1)
Warta: T. Wachowiak (26. – r), R. Kulesza (58.),
Gąsawa: M. Mazany 3 (16., 57. – k, 70. – k), J. Janicki (56. – r), K. Sudoł (60.), R. Gruszczyński (67.).

KS AZS AWF Poznań – KS Polonia Środa Wlkp. 4:0 (0:0)
AZS AWF: P. Pawlak 3 (38., 40., 55.), A. Pacanowski  (70. – r).

KS Pomorzanin Toruń – LKS Rogowo 10:0 (4:0)
Pomorzanin: K. Makowski 2 (1., 37.), Mich. Makowski 3 (18., 45. – r, 47. – r), K. Szyplik (23.), A. Rutkowski (35.), R. Szrejter (41.), F. Sobczak (50.), M. Zieliński (52. – r).

KS Stella Gniezno – UKH Start 1954 Gniezno 2:9 (0:6)
Stella: A. Bayrakhtar (38.), R. Stupczyński (48.),
Start: M. Gromadzki 3 (3. – k, 21. – r, 61. – k), J. Kurowski 2 (11., 43. – r), P. Tubacki (16.), M. Frąckowiak (25.), A. Szymański (35.), M. Grotowski (69.).

WKS Grunwald Poznań – AZS Politechnika Poznańska 14:0 (6:0)
Grunwald: W. Rataj (8.), Sz. Hutek 4 (11., 29., 46., 69.), A. Mikuła 2 (23., 66.), T. Dutkiewicz 2 (32. – r, 51. – r), R. Grzeszczak (37.), Mat. Poltaszewski (62.), A. Krokosz (63.), T. Marcinkowski 2 (39., 70.).