WKS Grunwald Poznań - Nielba Wągrowiec / fot. Elżbieta Skowron

Piłkarze ręczni WKS Grunwald pokonali w meczu o Puchar Polski Nielbę Wągrowiec 28:20 (16:8). Tym samym Wojskowi awansowali do turnieju finałowego szczebla wojewódzkiego który odbędzie się w Poznaniu.

Początek rywalizacji był w wykonaniu obu drużyn dość nerwowy. Kibice zgromadzeni w hali Gimnazjum nr 54 musieli czekać na premierowe trafienie aż do 5. minuty, kiedy to Jan Socha rzutem ze skrzydła pokonał bramkarza gości.

Poznaniacy grali uważnie w defensywie, a w bramce brylował Piotr Wenta. Goście pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 11. minucie. Gospodarze w pełni kontrolowali przebieg pierwszej połowy i zasłużenie schodzili na przerwę prowadząc 16:8.

W drugiej odsłonie podopieczni Rafała Walczaka kontynuowali dobrą grę i w 40. minucie prowadzili już różnicą dwunastu trafień. Kolejne dziesięć minut rywalizacji należały do Nielby Wągrowiec, która wygrała ten fragment gry 7:2.

Do końca meczu już nic ważniejszego się nie stało i ostatecznie to poznaniacy odnieśli pewne zwycięstwo 28:20 i zagrają w turnieju finałowym szczebla wojewódzkiego.

WKS Grunwald Poznań – MKS Nielba Wągrowiec 28:20 (16:8)

Grunwald: Piotr Wenta, Jakub Smoliński, Dominik Leoszko – Łukasz Krakowiak, Krzysztof Westwal 2, Robert Fogler 5, Alan Harasymek 7, Michał Majewski 3, Mateusz Lubiewski 3, Piotr Nowicki, Mikołaj Wawrzyniak 1, Łukasz Karbowski 1, Jan Socha 3, Kacper Łyszczarz, Aleksander Pawłowski 3.