Chemik Police w sobotę w Poznaniu po raz trzeci pokonał Energetyka Poznań w I rundzie fazy play-off II ligi siatkówki kobiet. Po tej porażce drużyna ze stolicy Wielkopolski straciła szansę na awans do I ligi.

Drugoligowa drużyna to zaplecze zespołu grającego w Orlen Lidze Kobiet. Kilka zawodniczek na co dzień gra również w Młodej Lidze. W fazie zasadniczej sezonu Chemik zajął trzecie miejsce, a Energetyk był tuż za nimi. Dzięki wyższej pozycji w tabeli policzanki rozegrały dwa pierwsze spotkania fazy play-off u siebie.

W pierwszym z nich po dwóch setach było 1:1, jednak w dwóch kolejnych poznanianki przegrały wysoko do 8 i do 16. W rewanżu Energetyk rozpoczął bardzo dobrze. Poznanianki wygrały dwa pierwsze sety, ale ostatecznie przegrały niestety po tie-breaku.

Następnie rywalizacja przeniosła się do stolicy Wielkopolski, gdzie policzanki bez większych problemów zwyciężyły 3:0, dzięki czemu zapewniły sobie triumf w rywalizacji do trzech zwycięstw i awans do turnieju półfinałowego o awans do I ligi.

W sobotę w kameralnej hali  przy ulicy Bukowskiej zebrał się nadkomplet widzów, zarówno miejscowych jak i przyjezdnych „ultrasów”. Była wojna na bębny, doping, brawa i ..była naprawdę fajna ciekawa oraz kulturalna zabawa. Na koniec kibice wręczyli zwyciężczyniom oraz pokonanym róże, zaś obie drużyny podziękowały kibicom za gorący doping.