Piłkarki drugoligowej Kotwicy Kórnik wygrały u siebie 4:2 z AP LG Gdańsk. O wygranej zdecydował ostatni kwadrans, kiedy gospodynie zdobyły trzy bramki, a bohaterką była rezerwowa Marta Kaczmarczyk, autorka dwóch trafień.

Było to spotkanie drużyn, po których można się wszystkiego spodziewać. Tak było i tym razem. Pierwsza połowa to dominacja przyjezdnych z Wybrzeża.

Pierwsza bramka padła w 22. minucie, a z „prezentu” od bramkarki Aleksandry Blige skorzystała Joanna Baj. Naprawdę trudno było tego nie wykorzystać. Gospodynie jednak chwilę później wyrównały za sprawą Kludii Jędraszyk. Wynik remisowy utrzymał się do przerwy.

W drugiej części gry ponownie na prowadzenie wyszły gdańszczanki. Po „gapiostwie” obrony Kotwicy na listę strzelczyń wpisała się Agata Kuczyńska. Trener Łukasz Jankowiak zdecydował się na zmiany i wpuścił na boisko m.in. Kaczmarczyk.

Rezerwowa zaliczyła prawdziwe wejście smoka, bo już chwilę później wyrównała stan meczu, by po kolejnych dziesięciu minutach dać prowadzenie Kotwicy. Kilkadziesiąt sekund później przyjezdne pogrążyła jeszcze Martyna Boguszyńska dokładając czwartą bramkę. Kaczmarczyk miała jeszcze dwie dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku, ale ten nie uległ już zmianie.

Kórniczanki ostatecznie odwróciły losy meczu i wygrały, ale muszą pamiętać, że ten trwa dziewięćdziesiąt minut, a nie piętnaście…

Kotwica Kórnik – AP LG Gdańsk 4:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Baj (22.), 1:1 Jędraszyk (30.), 1:2 Kuczyńska (62.), 2:2 Kaczmarczyk (75.), 3:2 Kaczmarczyk (85.), 4:2 Boguszyńska (87.)

Kotwica: Aleksandra Blige – Katarzyna Sikora (71. Klaudia Jaskuła), Klaudia Jędraszyk (87. Marta Boruch), Violetta Biegańska, Aleksandra Chojnacka, Justyna Dziabaszewska (71. Marta Kaczmarczyk), Martyna Boguszyńska, Nikola Majewska, Ewa Weber, Beata Plewa (46. Hanna Cerajewska), Martyna Dura (65. Marta Boruch)

Trener: Łukasz Jankowiak

AP LG: Karolina Palacios – Karolina Sulewska, Karolina Mączka, Anna Rogacka, Julia Jargieło, Dagmara Kozłowska, Paulina Łapińska (90. Weronika Frankowska), Joanna Baj, Patrycja Kucharczyk, Agata Kuczyńska, Luiza Szulc (62. Klaudia Glinka)

Trener: Dawid Głodek

Żółte kartki: Martyna Dura – Paulina Łapińska