Kotwica Kórnik / fot. Irek Pindral

Kotwica Kórnik powoli staje się jednym z faworytów do medali w Ekstralidze Futsalu Kobiet. W sobotę Wielkopolanki wygrały u siebie z MKS Kresowiak-Orion Siemiatycze 4:1 i pozostały jedyną niepokonaną w tym sezonie drużyną w grupie I.

Już w 5. minucie bramkę dla Kotwicy zdobyła Katarzyna Sikora. Na kolejne gole kibice musieli czekać do drugiej połowy, która była zdecydowanie ciekawsza niż pierwsze 20 minut. Tuż po wznowieniu gry na 2:0 podwyższyła kapitan drużyny Klaudia Jędraszyk.

Natomiast po dwóch kwadransach meczu zawodniczki z Kotwicy prowadziły 3:0 za sprawą Moniki Nowak, która strzeliła pięknego gola z połowy boiska. Chwilę później było już 4:0. Tym razem ładnym strzałem popisała się Hanna Cerajewska. Po tej bramce gospodynie trochę za bardzo się rozluźniły i nieporozumienie w obronie wykorzystała Monika Ziółkowska. Na więcej drużyny z Siemiatycz nie było już stać.

– Cieszy wygrana i cieszą kolejne punkty. Mecz był moim zdaniem dobry. Pierwsza połowa trochę nuda. Zarówno ze strony grających jak i kibiców. Druga połowa była szybsza i o wiele lepsza. Popełnialiśmy czasem błędy, ale starałyśmy się je naprawiać. Mnie bardziej cieszy udany debiut w Ekstralidze Futsalu Kobiet. Miałyśmy również świetnych kibiców. Wsparcie ze strony kibiców to podstawa, więc dziękujemy za piękny doping. Dałyśmy czadu i fotela lidera łatwo nie oddamy – zapewnia bramkarka Kotwicy Aleksandra Godlewska.

Podopieczne trenerki Violetty Biegańskiej mają świetny początek sezonu. Po czterech meczach z kompletem zwycięstw zajmują pierwszej miejsce w grupie I Ekstraligi. W następnej kolejce już 3 stycznia odbędzie się niezwykle ciekawy mecz, czyli derby pomiędzy AZS UAM Poznań a Kotwicą Kórnik.

Kotwica Kórnik – MKS Kresowiak-Orion Siemiatycze 4:1 (1:0)
1:0 – Katarzyna Sikora (5.),
2:0 – Klaudia Jędraszyk (21.),
3:0 – Monika Nowak (33.),
4:0 – Hanna Cerajewska (35.),
4:1 – Monika Ziółkowska (36.).

Kotwica: Aleksandra Blige, Aleksandra Godlewska – Monika Nowak, Martyna Boguszyńska, Klaudia Jędraszyk, Hanna Cerajewska, Ewa Weber, Kornelia Szukalska, Katarzyna Sikora, Anna Jacewicz, Justyna Dziabaszewska, Paulina Suchorowska, Agnieszka Boćkowska.

Trenerka: Violetta Biegańska.

Kresowiak: Marcelina Walaszek, Izabela Kwapiszewska, Justyna Borawska, Emilia Kuśmierczyk, Helena Trofimiuk, Katarzyna Zdanowicz, Oliwia Boguszewska, Ewa Karpowicz, Monika Ziółkowska, Dominika Goździk, Justyna Radzikowska, Gabriela Maciejewska.