AZS UAM Poznań - fot. Irek Pindral

Kolejne wyjazdowe zwycięstwo na koncie AZS UAM Poznań. W sobotę ponownie pokonali UKS OPP Kołobrzeg wynikiem 3:0.

Nowy Rok rozpoczął się dla podopiecznych Damiana Lisieckiego bardzo obiecująco. Po domowym zwycięstwie przyszedł czas na mecz wyjazdowy w Kołobrzegu. Przed meczem poznaniacy musieli zmierzyć się jednak z innym, niesportowym problemem, jakim była awaria ogrzewania w autokarze. Nie zniechęciło to jednak siatkarzy i zmotywowani oraz w bojowym nastroju wyszli na parkiet.

Pierwsze dwa sety przebiegały pod dyktando siatkarzy z Poznania. Kontrola gry i dobre wykańczanie akcji pozwoliło wygrać dwie partie spotkania do 19 i 18. Kiedy wydawało się, że trzeci set jest tylko formalnością, gospodarze ruszyli do ataku. Przez większą część partii to oni utrzymywali przewagę nad rywalami. O zwycięstwie AZS-u oraz ilości rozegranych w tym spotkaniu setów zadecydowała jednak końcówka. W tej lepsi okazali się przyjezdni, którzy zakończyli set wynikiem 26:24.

Siatkarze AZS UAM Poznań po raz drugi w tym sezonie pokonali drużynę z Kołobrzegu. Wcześniej miało to miejsce w Poznaniu, 8 listopada. Wtedy mecz również zakończył się wynikiem 3:0 dla podopiecznych Damiana Lisieckiego. Następne spotkanie AZS rozegra w Poznaniu, wyjątkowo w hali przy ulicy Młyńskiej już 30 stycznia.

UKS OPP Kołobrzeg – AZS UAM Poznań 0:3 (19:25, 18:25, 24:26)

AZS UAM: Bartosz Sobstyl, Kamil Radzikowski, Miłosz Lipski, Radosław Róg, Marcin Szczechowicz, Rafał Mucha (L), Przemysław Sas, Mateusz Dymecki, Damian Lisiecki