Reprezentacja Polski kobiet w halowej odmianie hokeja na trawie zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w Mińsku. W składzie drużyny, która odniosła największy sukces w historii tej dyscypliny, było pięć zawodniczek AZS Politechnika Poznańska.

Drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Rachwalskiego rozpoczęła mistrzostwa od fazy grupowej. W pierwszym meczu biało-czerwone przegrały z Holenderkami 0:9. Później było już zdecydowanie lepiej. Najpierw Polki pokonały Belgię 5:1, a następnie zwycięstwem nad Czechami 4:0 zapewniły sobie awans do półfinału.

Mecz z Białorusinkami był niezwykle dramatyczny. Po pierwszej połowie nasza drużyna przegrywała 0:1, ale w 23. minucie Paula Sławińska wyrównała wynik spotkania. W regulaminowym czasie gry więcej bramek już nie było. Polki w karnych zagrywkach były lepsze 3:2 i awansowały do finału.

W meczu o złoty medal biało-czerwone zmierzyły się z Holenderkami. Mistrzynie świata rozpoczęły od prowadzenia 2:0. Joanna Mika zdobyła kontaktową bramkę, ale rywalki odpowiedziały kolejnym trafieniem. W 28. minucie Polki ponownie przegrywały minimalnie po golu strzelonym przez Paulinę Okaj. Niestety końcówka spotkania należała do Holenderek, które ostatecznie wygrały 6:2. Na wynik spotkania miało wpływ wycofanie bramkarki przez trenera Rachwalskiego.

Drugie miejsce na mistrzostwach w Mińsku to największy sukces polskiego kobiecego hokeja na trawie w halowej odmianie. W dwunasotoosobowym składzie aż pięć zawodnik reprezentowało AZS Politechnika Poznańska: Joanna Mika, Magdalena Zagajska, Marta Kucharska, Oriana Walasek i Weronika Wessołowska.

Oprócz nich srebrne medale zdobyły także: Joanna Wieloch (SV Arminen Wiedeń), Paulina Okaj (Royal Antwerp HC), Amelia Katerla (B.H.V. Push Breda), Paula Sławińska (KS Hokej-Start Brzeziny), Małgorzata Sztybrych (VHM & CC MOP), Anna Gabara (KS Hokej-Start Brzeziny) i Martyna Wypijewska (LKS Rogowo).

Sztab szkoleniowy: Krzysztof Rachwalski (trener reprezentacji), Maciej Wrzesiński (trener współpracujący/kierownik), Mateusz Grochal (monitoring), Patryk Guźniczak (fizjoterapeuta), Katarzyna Grudziewicz (sędzia).

22.01.16 – godz. 10:00
Polska – Holandia 0:9 (0:6)

22.01.16 – godz. 16:00
Polska – Belgia 5:1 (2:0)

Bramki: Joanna Wieloch (13., 40.), Paulina Okaj (19.), Amelia Katerla (25., 28.),

23.01.16 – godz. 10:10
Polska – Czechy 4:0 (0:0)

Bramki: Amelia Katerla (28.), Małgorzata Sztybrych (34.), Joanna Wieloch (40.), Paulina Okaj (40.+).

23.01.16 – godz. 19:15
Polska – Białoruś 1:1 (0:1)

Bramki: Paula Sławińska (23.).