AZS UAM Poznań - fot. Irek Pindral

W 4. kolejce II ligi siatkówki mężczyzn AZS UAM Poznań pokonał u siebie dotychczasowego lidera tabeli Espadon Szczecin 3:0. Jest to pierwsze ligowe zwycięstwo poznańskiej drużyny w tym sezonie.

Pierwsze dwa sety były niezwykle zacięte i o zwycięstwie zadecydowały ostatnie punkty. Jednak oba (wygrane do 23 i 24) padły łupem podopiecznych trenera Damiana Lisieckiego. W trzeciej części meczu zawodnicy AZS UAM Poznań w decydującej fazie wypracowali sobie wystarczającą przewagę do tego, aby bezproblemowo zakończyć seta 25:18.

Pokonanie lidera to bardzo cenny wynik. Drużyna ze Szczecina w dotychczas rozegranych trzech spotkaniach przegrała zaledwie seta. – Mamy nadzieję, że puszka Pandory została otworzona i uda nam się kontynuować tę zwycięską passę i kolejne mecze też będą dla nas pozytywne – powiedział po meczu trener drużyny Damian Lisiecki.

Zawodnikiem meczu wybrany został Marcin Szczechowicz z poznańskiego AZS UAM.

AZS UAM Poznań – Espadon Szczecin 3:0 (25:23, 26:24, 25:18)

MVP: Marcin Szczechowicz.

AZS UAM: Jankowski, Sas, Radzikowski, Sobstyl, Stasiński, Piórkowski, Róg, Dymecki, Szczechowicz, Konsek, Lisiecki, Mucha (libero).