Anna Jagaciak-Michalska, Lidia Augustyniak i Malwina Kopron z minimami na ME

0

Anna Jagaciak-Michalska, Lidia Augustyniak i Malwina Kopron (wszystkie AZS Poznań) w miniony weekend zdobyły minima na lekkoatletyczne mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 6-10 lipca w Amsterdamie.

Anna Jagaciak-Michalska na Mistrzostwach Polski AZS w Łodzi uzyskała w trójskoku 14,09 cm. Pierwsze dwa tegoroczne starty nie były udane dla reprezentantki AZS Poznań. 26-letnia zawodniczka w Doha skoczyła zaledwie 13,67 m, a w Pile miała 13,91 m.

W Łodzi Jagaciak-Michalska w końcu przekroczyła granicę czternastu metrów, czyli minimum na mistrzostwa Europy. Do wskaźnika na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro brakuje jej jeszcze 6 centymetrów.

Dwie reprezentantki AZS Poznań zdobyły minima na mistrzostwa Europy na mityngu rzutowym w Halle. Lidia Augustyniak w rzucie dyskiem zajęła drugie miejsce w finale z nowym rekordem życiowym 59,36 m. Seria 22-letniej zawodniczki to: 57,46 – 59,36 – 52,74 – 55,42 – 59,24 – 57,01.

Czwarta w konkursie rzutu młotem była Malwina Kopron. 21-letnia zawodniczka AZS Poznań uzyskała wynik 70,64 m. Jej seria w Halle to: x – 67,90 – 68,76 – 68,82 – 68,16 – 70,64. Joanna Fiodorow na tym samym mityngu zajęła szóste miejsce z rezultatem 69,76. Fiodorow jednak już wcześniej wypełniła wskaźniki na mistrzostwa Europy oraz igrzyska olimpijskie.

Worek medali przywieźli reprezentanci AZS Poznań z Łodzi, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski AZS w lekkiej atletyce.