Joanna Fiodorow
Joanna Fiodorow / fot. polanik.info

Joanna Fiodorow zajęła trzecie miejsce w konkursie rzutu młotem na 55. edycji mityngu Zlata Tretra. Zawodniczka AZS Poznań wynikiem 72,77 m po raz drugi w tym roku wypełniła minimum na igrzyska olimpijskie w Rio.

Zawody w Ostrawie mają wysoką renomę i są zaliczane do IAAF Hammer Throw Challenge. Konkurs rzutu młotem kobiet poświęcony jest Kamili Skolimowskiej. W czwartek wygrała Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa), która uzyskała najlepszy w tym roku wynik na świecie 78,54 m. Druga była Chinka Zheng Wang 73,80 m.

Trzecia na podium Fiodorow oddał pięć mierzonych rzutów. Jej seria to: 70,41 – 70,74 – 72,77 – 69,69 – X – 70,93. 27-letnia zawodniczka drugi raz w tym roku wypełniła minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, czyli 71 m. Pierwszy raz uczyniła to 8 maja w Kielcach na Memoriale Furmanka, gdzie rzuciła młotem na odległość 71,87 m.

Według zasad kwalifikacji zawodników Polskiego Związku Lekkiej Atletyki:

„We wszystkich konkurencjach (poza biegiem na 10 000 metrów, chodami na 20 i 50 kilometrów oraz wielobojami) wskaźnik należy uzyskać dwukrotnie. Start w 92. Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy jest obowiązkowy w konkurencji, w której zawodniczka ma startować w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

W sytuacji, gdy więcej niż trzech zawodników/czek uzyska wskaźnik PZLA na Igrzyska
Olimpijskie w Rio de Janeiro, o zakwalifikowaniu do reprezentacji olimpijskiej zadecyduje miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów 2016*. Ponadto zawodnicy zakwalifikowani do reprezentacji olimpijskiej muszą spełniać poniższe kryteria:

d) dyspozycja zdrowotna (aktualna zdolność do treningu i zawodów z COMS),
e) dyspozycja startowa, (poziom sportowy nieodbiegający od wskaźnika PZLA)
f) nienaganna postawa zawodnika.”

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments