AZS UAM Poznań - Ege University / fot. Irek Pindral

Zawodniczki AZS UAM Poznań wygrały pierwszy mecz na Akademickich Mistrzostwach Europy w futsalu. Po dwóch porażka Akademiczki w środę pokonały Ege University z Turcji 4:3 (1:1). – Jestem pełen podziwu dla dziewczyn, zostawiły krew, pot, skórę na parkiecie – mówił po spotkaniu trener AZS UAM Wojciech Weiss.

Przez pierwszą połowę Turczynki przeważały, ale bramkę tuż przed przerwą zdobyły nasze reprezentantki. Strzeliła ją w 19. minucie Karolina Grześkowiak. Na odpowiedź Turczynek nie musieliśmy długo czekać. Obie drużyny zeszły do szatni przy stanie 1:1.

W drugiej połowie rozpoczęły się prawdziwe emocje. Tuż po przerwie na 2:1 dla poznanianek gola strzeliła Magdalena Rosińska. Jednak Turczynki po pięciu minutach wyrównały na 2:2. 180 sekund później reprezentantki znad Bosforu podwyższyły na 3:2. Wyrównującą bramkę minutę później zdobyła Agata Kutnik. Kiedy już wszyscy myśleli, że pojedynek zakończy się remisem, w ostatniej minucie trzy punkty futsalistkom UAM zapewniła Kutnik. Po końcowym gwizdku sędziego nasze zawodniczki długo cieszyły się na środku parkietu ze zwycięstwa.

– Mecz były mega dramatyczny i mega emocjonujący. Odnieśliśmy zwycięstwo w ostatnich sekundach. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Raz prowadziliśmy, raz przegrywaliśmy. Wyrównaliśmy w końcówce i znowu strzeliliśmy bramkę. Turczynki wycofały bramkarkę, obie drużyny miały po pięć fauli. Każdy faul skutkowałby rzutem karnym – mówił po meczu rozemocjonowany trener Weiss.

Po trzech spotkaniach futsalistki UAM Poznań zajmują w tabeli piąte miejsce. W czwartek Akademiczki zmierzą się z rywalkami Trondheim Business School (UAM, 16:00). Natomiast nasi futsaliści rozegrają spotkania w 1/8 finału odpowiednio: Uniwersytet Ekonomiczny z University of Evry z Francji (AWF 14:00), a Uniwersytet Adama Mickiewicza z Istanbul University z Turcji (PP, 18:00).

Autor tekstu: Maciej Wadowski, Biuro Medialne AME w futsalu

Wyniki Akademickich Mistrzostw Europy w futsalu, 5 sierpnia 2015r.