Koszykarki Poznań City Center AZS przegrały na wyjeździe z JAS-FBG Sosnowiec 54:60. To trzecia porażka Akademiczek w tym sezonie, po które spadły na drugie miejsce w tabeli I ligi.

Poznanianki bardzo słabo rozpoczęły spotkanie. Pierwsze punkty zdobyły dopiero w 5. minucie spotkania. Sosnowiczanki wykorzystały niemoc przyjezdnych i po pierwszej kwarcie prowadziły 19:8. W drugiej części meczu sytuacja się powtórzyła. Akademiczki pudłowały raz za razem, co pozwoliło gospodyniom na zbudowaniu osiemnastu punktów przewagi po pierwszej połowie (36:18).

Po trzydziestu minutach gry poznanianki przegrywały 33:54. W ostatniej kwarcie koszykarki ze stolicy Wielkopolski ruszyły do szaleńczego odrabiania strat. Na cztery minuty przed końcem meczu podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego doprowadziły do wyniku 54:58. Niestety do końca spotkania nie trafiły już ani razu do kosza i przegrały ostatecznie 54:60.

JAS-FBG Sosnowiec – Poznań City Center AZS 60:54 (19:8, 17:10, 16:15, 8:21)

Poznań City Center AZS: Daria Marciniak 19 (22 zbiórki), Kinga Woźniak 14, Patrycja Szelągowska 8, Elżbieta Giedrojć 6, Magdalena Wojdalska 3, Karolina Budeń 2, Kinga Banach 2, Paulina Adamowicz, Agata Siwińska, Marcelina Pawlikowska.

JAS-FBG Sosnowiec: Kinga Bandyk 18, Marta Dobrowolska 14, Paulina Dąbkowska 14, Lucyna Kotonowicz 6, Agata Chaliburda 4, Paulina Kuras 2, Patrycja Kaczor 2.