fot. Wojciech Klepka

Koszykarki Poznań City Center AZS przegrały na wyjeździe z SMS PZKosz Łomianki 73:80 i zakończyły serię ośmiu wygranych meczów z rzędu. Mimo porażki Akademiczki nadal prowadzą w tabeli.

Poznanianki pojechały do Łomianek bez pierwszego trenera – Ryszarda Barańskiego, który ze względów zdrowotnych nie mógł poprowadzić swojego zespołu. Akademiczki drugi mecz z rzędu poprowadził duet Michał Barański i Łukasz Zarzycki.

Spotkanie w Łomiankach było bardzo wyrównane. SMS od początku spotkania zagrał bardzo aktywnie w ataku i prowadził w pierwszej kwarcie 26:14. W drugiej części meczu to akademiczki przejęły inicjatywę i wyszły na prowadzenie.

Do szatni schodziły z 2 punktową przewagą (39:37) i wydawało się, że „załapały swój rytm gry”. – Uczennice zaskoczyły nas niesamowitą skutecznością z gry – powiedział po meczu Michał Barański. – Na początku spotkania, podobnie jak w poprzednim meczu mocno rotowałem składem, dając odpocząć zawodniczkom z pierwszej piątki, które miały zachować siły na ostatnią część meczu. Do końca trzeciej kwarty plan się sprawdzał, ale niestety w 4 części meczu coś zawiodło.

I można powiedzieć, że zawiodła obrona. O ile zdobycie na parkiecie przeciwnika aż 73 punktów jest pozytywnym wynikiem, o tyle strata 80 punktów świadczy o błędach w obronie. Akademiczki przegrały ostatnią część meczu aż 16:25. Dwie zawodniczki z SMS: Jowita Ossowska i Sylwia Bujniak w całym meczu trafiły 7 celnych rzutów za trzy punkty, oddając 11 (cały zespół miał prawie 40% skuteczność zza 6,75), akademiczki trafiły 6 razy, ale oddały tych rzutów aż 21 (28% skuteczności).

– Uczennice zgrały na bardzo wysokiej skuteczności, szczególnie w ostatniej kwarcie, kiedy spodziewaliśmy się, że opadną z sił – powiedział trener. – Jednak to my nie podołaliśmy trudom spotkania, nie potrafiąc znaleźć skutecznej recepty na świetnie dysponowane uczennice. Szkoda, bo wynik był cały czas na styku i każdy z zespołów mógł go wygrać. Tym razem więcej szczęścia miały przeciwniczki – podkreślił Barański. Poznaniaki też bardzo wysoko przegrały deskę: miały 25 zbiórek, przy 38 Łomianek!

SMS PZKosz Łomianki – Poznań City Center AZS 80:73 (26:14, 11:25, 18:18, 25:16)

AZS: Kinga Woźniak 23, Elżbieta Giedrojć 18, Daria Marciniak 13, Magdalena Wojdalska 10, Karolina Budeń 6, Agata Siwińska 1, Paulina Adamowicz 0, Patrycja Szelągowska 0, Marcelina Pawlikowska 0.

SMS: Jowita Ossowska 22, Karolina Poboży 20, Sylwia Bujniak, Amalia Rembiszewska 12, Zuzanna Sklepowicz4, Aleksandra Parzeńska 4.

źródło: azs.poznan.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments