AZS UAM Poznań

AZS UAM PoznańSiatkarze AZS UAM Poznań przegrali kolejne spotkanie. Tym razem akademicy nie sprostali na wyjeździe MKS Cuprum MUNDO Lubin.

W kilku spotkania poznaniacy wygrywali pierwszego seta, ale później nie potrafili już pokonać przeciwników. Tak było również tym razem.  Podopieczni Damiana Lisieckiego świetnie rozpoczęli mecz z czwartą drużyną I ligi, wychodząc na prowadzenie 16:9. Od tego momentu obudzili się gospodarze, którzy doprowadzili do remisu po 21. AZS UAM obronił się jednak i wygrał pierwszego seta 26:24.

W kolejnych dwóch partiach lubinianie szybko wychodzili na prowadzenie, które spokojnie utrzymywali do końca, wygrywając dwukrotnie do 20.

Na początku decydującego o wyniku spotkania seta poznaniacy prowadzili 5:1. Gospodarze szybko jednak opanowali sytuację na boisku. Po chwili było już 6:5 dla Cuprum, który ostatecznie wygrał ostatnią partię 25:22 i cały mecz 3:1.

AZS UAM zajmuje po tej porażce przedostatnie miejsce w tabeli I ligi i musi mocno się starać, żeby nie zostać wyprzedzonym przez Energetyka Jaworzno.

MKS Cuprum MUNDO Lubin – AZS UAM Poznań 3:1  (24:26, 25:20, 25:20, 25:22)

Cuprum: Oczko, Michalski, Żuk, Wilk, Buniak, Kordysz, Kozar (libero) oraz Antosik, Łapszyński, Superlak i Dykas.

AZS UAM: Bukowski, Makowski, Pachliński, Józefczak, Schulz, Vlk, Mischke (libero) oraz Rutecki, Walendzik, Mędrzyk i Ożarski.