JTC MUKS Poznań - fot. facebook.com/muxpoznan
JTC MUKS Poznań – fot. facebook.com/muxpoznan

W pierwszym meczu I ligi koszykówki kobiet JTC MUKS Poznań pokonał Lidera Swarzędz 59-47. Mecz był bardzo emocjonujący i podobał się licznie zgromadzonej publiczności.

Bardzo stremowane rozpoczęły I-ligowe rozgrywki koszykarki JTC MUKS Poznań. Pierwsze punkty  w 3 minucie zdobyła Aleksandra Dziwińska. Zawodniczki obu drużyn grały bardzo nieskutecznie. Oddawały sporo rzutów, jednak piłka nie chciała wpaść do kosza. MUKS pierwsze prowadzenie w meczu objął w 7 minucie po efektownym rzucie za 3 punkty Magdy Idziorek. W drugiej części I kwarty Poznanianki w końcu zaczęły grać lepiej, a przede wszystkim skuteczniej. Zakończyły tę część meczu prowadzeniem 17-12.

Druga kwarta to katastrofalna gra MUKS-u. Z minuty na minutę Lider powiększał swoją przewagę. Dopiero w 16 minucie meczu Barbara Skowronek zdobyła pierwsze punkty dla naszej drużyny.  Cała kwarta kończy się wysokim zwycięstwem Lidera 19-3 i do przerwy niestety MUKS przegrywa 20-31.

Początek drugiej połowy to w końcu agresywna gra poznanianek. Coraz częściej MUKS grając twardo w obronie nie pozwalał kończyć koszykarkom ze Swarzędza akcji przed upływem 24 sekund. Wreszcie gra poznańskiej drużyny wyglądała lepiej, celne rzuty za 3 punkty  Magdaleny Idziorek pozwoliły zakończyć tę kwartę zwycięsko 28-6 i odzyskać prowadzenie 48-37.

Przed ostatnią kwartą widać w zespole gości było pełną mobilizację. Lider szybko zdobył 7 punktów z rzędu. Poznanianki pierwsze punkty rzuciły dopiero po 5 minutach gry w tej kwarcie. Bardzo nerwowa gra MUKS-u spowodowała, że mieliśmy w samej końcówce niespodziewane emocje. Na szczęście najbardziej doświadczone zawodniczki JTC wzięły sprawy w swoje ręce i udało się nawet powiększyć przewagę. Końcowy wynik tej kwarty to 11-10, co pozwoliło wygrać ten mecz 59-47.

Licznie zgromadzona publiczność w hali na Chwiałkowskiego obejrzała ciekawe i emocjonujące derby regionu. Co najważniejsze zwycięskie.  JTC MUKS tym samym wykonał pierwszy krok w walce o awans do ekstraklasy.

JTC MUKS Poznań – Lider Swarzędz 59-47 (17-12, 3-19, 28-6, 11-10)

JTC MUKS: Magdalena Idziorek 17, Barbara Skowronek 12, Aleksandra Dziwińska 11, Anita Szemraj 8, Ramona Casimiro 6, Karolina Olszewska 2, Klaudia Gertchen 2, Julia Tyszkiewicz 1.

Lider Swarzędz: Aleksandra Drzewińska 14, Dominika Urbaniak 11, Aleksandra Pietraszek 8, Iwona Szarzyńska 7, Emilia Rutkowska 3, Anna Gorzęda 2, Katarzyna Grzeszczyk 2.