Od początku lipca w życie wejdą zmiany strukturalne w Akademii Lecha Poznań. Mają być odpowiedzią na dynamiczne zmiany w świecie młodzieżowej piłki nożnej i dobrą odpowiedzią na coraz częstsze problemy wobec których staje proces szkoleniowy w Polsce. Nowe stanowiska dyrektorskie obejmą Rafał Ulatowski i Tomasz Rząsa.

– Ogłaszane przez nas zmiany to efekt wielomiesięcznych przygotowań i jeszcze dłuższych analiz, które sprawią, że najlepsza i najskuteczniejsza obecnie akademia piłkarska w Polsce będzie działać jeszcze lepiej – mówi Piotr Rutkowski, wiceprezes Lecha Poznań. 

Do życia powołane zostały dwa stanowiska – dyrektora sportowego Akademii Lecha Poznań i dyrektora szkolenia Akademii Lecha Poznań.

Pierwsze obejmie Tomasz Rząsa. Ten były reprezentant Polski i zawodnik takich klubów jak Cracovia, Feyenoord, czy Partizan Belgrad w Kolejorzu pracował już w latach 2014-2015 i był członkiem sztabu szkoleniowego trenera Macieja Skorży. Jego zastępcą, w roli wicedyrektora, będzie Marcin Wróbel, który przez wiele lat był analitykiem I Drużyny i klubowym skautem.

Równolegle w strukturze ALP obowiązki pełnić będzie dyrektor szkolenia, którym od roku jest Rafał Ulatowski. Odpowiada za obszar podnoszenia kwalifikacji i szkoleń naszych wychowanków, trenerów, pionu medycznego oraz skautingu Akademii.

– Od dłuższego czasu w klubie prowadzimy projekt Lech Future, który od najbliższego sezonu i wraz z pojawieniem się dyr. Rzasy zostanie rozwinięty poprzez indywidualizację zajęć najbardziej wyróżniających się zawodników, dodatkowe jednostki szkoleniowe, a także zajęcia z udziałem m.in. właśnie Tomasza Rząsy – mówi Rafał Ulatowski, dyrektor szkolenia Akademii Lecha Poznań.

Trzecim wyodrębnionym w zreorganizowanej strukturze obszarem jest ten mieszczący w sobie kwestie organizacyjne, finansowe i logistyczne. Za taki zakres – w roli wicedyrektora Akademii – odpowiadać będzie Piotr Sadowski. W obszarze jego zadań – oprócz wymienionego już tworzenia i realizacji budżetu, działań o charakterze organizacyjnym i logistycznym – będzie również Lech Cup i Lech Conference.

Informacja lechpoznan.pl/zdjęcie Marcin Rajczak.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments