Warta Poznań przegrała na wyjeździe z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski 2:4. Po tej porażce Zieloni stracili na rzecz Sokoła Kleczew pierwsze miejsce w tabeli III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Ogromne znaczenie na końcowy wynik spotkania miały wydarzenia z początku spotkania. W 9. minucie bramkarz Warty Bartłomiej Pawłowski faulował w polu karnym Tomasza Kempińskiego, za co ujrzał żółtą kartkę. Jedenastkę pewnie wykonał Daniel Kaczmarek.

Golkiper poznaniaków już chwilę później ponownie zachował się bardzo nieodpowiedzialnie. Pawłowski w 17. minucie za dyskusję z arbitrem dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Trener Tomasz Bekas rezerwowego bramkarza Wiktora Beśkę wprowadził za Krystiana Łukaszyka.

Mimo gry bez jednego zawodnika to piłkarze Warty wyszli na prowadzenie. Najpierw z rzutu karnego bramkę zdobył Adrian Laskowski, a następnie na 2:1 podwyższył Michał Ciarkowski. Zieloni długi utrzymywali bardzo korzystny dla nich wynik. Jednak w końcówce Ostrovia zagrała koncertowo.

W 70. minucie na 2:2 fantastycznym strzałem z trzydziestu metrów wyrównał Damian Michalski. Ta bramka wpłynęła bardzo dobrze na gospodarzy, którzy już po chwili prowadzili 3:2 po golu strzelonym przez Kamila Krawczyka. Dziesięć minut przed końcem meczu siły na boisku się wyrównały, gdy czerwoną kartkę otrzymał Damian Michalski.

Zieloni nie byli jednak w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali. W doliczonym czasie gry Tomasz Kempiński udanie wykończył rzut rożny i ustalił wynik spotkania na 4:2 dla Ostrovii.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Warta Poznań 4:2

Bramki: Kaczmarek (9. – karny), Michalski (70.), Krawczyk (75.), Kempiński (90.+3) – Laskowski (27.), Ciarkowski (32.).

Ostrovia: Peksa – Krawczyk, Reyer, Błaszczyk, Rusek, Szymanowski (85. Adamski), Michalski, Kucharski, Perz (90.+3 Sipurzyński), Kaczmarek (69. Giecz), Kempiński (90.+5 Jóźwiak).

Warta: B. Pawłowski – Siwek (54. Koziorowski), Ngamayama, M. Pawłowski (83. Durowicz), Fiedosiewicz, Laskowski, Marciniak, Brzostowski, Łukaszyk (18. Beśka), Ciarkowski, Spławski.

Czerwone kartki: Michalski (80. – za drugą żółtą) – B. Pawłowski (17. – za drugą żółtą).