W 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w poznańskim „Ogródku” odbędzie się spotkanie pomiędzy Wartą a Wdą Świecie. Czy mecz wywoła takie emocje jak ustawa zasadnicza uchwalona przez Sejm Czteroletni?

III liga w środku tygodnia to dość nietypowe zjawisko. Dzieje się tak naprawdę raz do roku. Właśnie teraz. Kto lepiej poradzi sobie w tą wyjątkową piłkarską majówkę? Faworytem wydaje się być „wieczny” lider tabeli, czyli gospodarz wtorkowych zmagań. Trzeba jednak pamiętać, że w weekend „Warciarze” podzieli się punktami z czternastą w stawce wągrowiecką Nielbą. Wydaje się więc, że skoro podopieczni trenera Tomasza Bekasa nie poradzili sobie z zespołem ze strefy spadkowej, to tym bardziej nie pokonają Wdy zajmującej siódmą pozycję. Choć piłkarze ze Świecia też grają w kratkę.

Piłkarze Grzegorza Wódkiewicza w ostatnich sześciu bataliach zgromadzili dziewięć oczek. Nie jest to więc wynik fatalny, ale Wda jest w rundzie wiosennej zupełnie nieprzewidywalna. To wygra dwa razy, tam dwukrotnie polegnie. Ciężko więc przewidzieć jak zaprezentuje się w stolicy Wielkopolski.

Natomiast „Duma Wildy” musi tym razem zwyciężyć, bo jest ścigana przez lokalnego rywala – Lecha II Poznań. Rezerwy „Kolejorza” tracą do „Zielonych” tylko trzy punkty i przy kolejnym potknięciu futboliści z Dolnej Wildy mogą czuć się zagrożeni na pozycji lidera.

>>> Piłka nożna: III liga – grupa kujawsko-pomorsko-wielkopolska

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments