Po ubiegłotygodniowej wyjazdowej porażce 0:1 z Unią Swarzędz piłkarze Warty Poznań muszą wygrać, żeby zapewnić sobie utrzymanie pozycji lidera. Z kolei goście z Kalisza, mimo że zajmują w tabeli miejsce gwarantujące pozostanie w III Lidze, wciąż nie mogą poczuć się zbyt pewnie. Który z tych zespołów okaże się dziś lepszy?

Warta, mimo porażki w Swarzędzu nadal pozostaje liderem tabeli. Drugi Pelikan Niechanowo traci już jednak do „Zielonych” tylko jeden punkt. Każde następne potknięcie podopiecznych trenera Tomasza Bekasa może spowodować, że w końcówce sezonu stracą oni pierwsze miejsce w tabeli na rzecz drużyny rywali.

Dlatego Warta, chcąc zachować spokój, musi wygrać dzisiejsze spotkanie. Statystycznie podopieczni trenera Bekasa są lepsi od dzisiejszych rywali w niemal każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. „Warciarze” mają więcej zwycięstw (18 do 12), więcej strzelonych bramek na koncie (54 do 38) oraz mniej straconych (21 do 40). Ponadto piłkarze z Poznania w zaledwie trzech z trzynastu rozegranych u siebie spotkań nie zdołali odnieść zwycięstwa.

Należy jednak pamiętać, że KKS Kalisz również ma o co grać. Podopieczni trenera Sławomira Suchomskiego zajmują w tabeli ósme miejsce (ostatnie, gwarantujące utrzymanie) z przewagą trzech punktów nad dziewiątą Elaną Toruń. W tej kolejce torunianie mieli rozegrać mecz na wyjeździe ze Startem Warlubie, jednak już teraz wiadomo, że to spotkanie zostanie zweryfikowane jako walkower dla Elany (piłkarze Startu odmówili gry).

Oznacza to, że przy ewentualnej porażce kaliszan oba zespoły zrównają się punkami. Wtedy o kolejności w tabeli decyduje bilans bezpośrednich spotkań, a ten przemawia na korzyść drużyny z Torunia (zwycięstwo 1:0 w Toruniu i porażka 1:2 w Kaliszu, torunianie mają lepszy bilans dzięki bramce na wyjeździe). Zatem jeżeli gracze z Kalisza chcą przed ostatnią serią spotkań utrzymać bezpieczną pozycję w tabeli, muszą wywieźć z Poznania przynajmniej jeden punkt.

Faworytem dzisiejszego spotkania będzie Warta, jednak KKS będzie starał się sprawić sensację i zapewnić sobie spokój przed ostatnią kolejką. Dzisiaj o godzinie 17:00 na stadionie przy Drodze Dębińskiej emocji będzie więc co niemiara.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments