fot. Irek Pindral

Po czterech miesiącach przerwy wracają rozgrywki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W Środzie Wielkopolskiej będziemy świadkami batalii pomiędzy miejscową Polonią a Wartą Poznań.

Nadchodzące spotkanie zapowiada się szalenie emocjonująco z kilku względów. Po pierwsze zawodnicy obu drużyn „naładowani” po okresie przygotowawczym powinni dać z siebie wszystko, by zapewnić swojemu zespołowi zwycięstwo. Po drugie „Duma Wildy” zajmuje pozycję wicelidera w stawce, nie może więc pozwolić sobie na straty oczek z niżej notowanymi przeciwnikami. I po trzecie Polonia jest na siódmej czyli ostatniej „bezpiecznej” pozycji w tabeli. Najprawdopodobniej będzie więc zażarcie walczyć o jakąkolwiek zdobycz punktową z „Zielonymi”.

Podopieczni Tomasza Bekasa w trakcie przerwy pomiędzy rundami sprawiali się bardzo dobrze. Wygrali większość sparingów, a niektóre z nich z dużą przewagą bramkową. Co więcej klub wzmocnił się personalnie. W każdej linii, oprócz ataku, kibice będą mogli zobaczyć nową twarz w zielonej koszulce. Z wypożyczenia, do bramki wrócił Mateusz Filipowiak. W defensywie będzie grał Bartosz Kieliba, zaś nowym pomocnikiem jest Dominik Chromiński. Wszyscy wymienieni futboliści przyszli z Jaroty Jarocin borykającej się z problemami finansowymi.

Odeszło z Drogi Dębińskiej natomiast dwóch piłkarzy. Nie zachwycający jesienią golkiper Bartosz Pawłowski i pomocnik Jakub Solarek. Drugi z nich trafił właśnie do Środy Wielkopolskiej. Jednak na pierwsze spotkanie z jego udziałem w barwach Polonii będzie trzeba poczekać przynajmniej tydzień. W sobotnim meczu nie wystąpi z powodu umowy dżentelmeńskiej, jaką zawarły pomiędzy sobą obydwa kluby. Sam zainteresowany żartobliwie wspomniał, że „Warciarze” mogą bać się tego, iż trafiłby do siatki byłego pracodawcy w nadchodzącej batalii.

Czy zawodnicy Mariusza Bekasa (czyli trenera Polonii, brata Tomasza) mają szanse z Wartą? To zweryfikuje boisko, ale jesienią zespół z ulicy Sportowej przegrał z dwukrotnym mistrzem Polski zaledwie 1:2. Wszystko wydaje się być możliwe.

Początek meczu w sobotę o godzinie 14.00.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments