Lech II Poznań - fot. screen z LechTV

Wysokim zwycięstwem rezerw Lecha Poznań zakończył się ich mecz w Świeciu z miejscową Wdą. Drugi zespół Kolejorza wygrał 4:0, a hat-trick na swoim koncie zapisał Niklas Zulciak.

Tym razem trener Ivan Djurdjević z piłkarzy grających ostatnio w pierwszym zespole Lecha miał do dyspozycji tylko Davida Holmana, który w ataku zastąpił Piotra Kurbiela. Jednak to nie Węgier został bohaterem spotkania. Był nim Zulciak, który zdobył aż trzy bramki.

Zanim jednak Niemiec dziurawił siatkę rywala rezerwy Kolejorza wyszły na prowadzenie za sprawą Patryka Janasika, któremu dogrywał Krystian Sanocki. Chwilę później było już 2:0, kiedy po podaniu Grzegorza Rogali gola głową strzelił Zulciak. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą podwyższył prowadzenie gości, wykorzystując błąd obrońcy i dobijając swój wcześniejszy strzał w słupek.

W drugiej połowie lechici zdołali tylko raz pokonać bramkarza Wdy, a kolejną swoją bramkę zdobył Zulciak, który wykorzystał podanie Holmana. Podopieczni trenera Djurdjevicia bez problemów pokonali rywala, odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu i pną się do góry ligowej tabeli.

Wda Świecie – Lech II Poznań 0:4 (0:3)

Bramki: 0:1 Janasik (8.), 0:2 Zulciak (12. – głową), 0:3 Zulciak (40.), 0:4 Zulciak (58.)

Lech II: Adrian Szady – Maciej Orłowski, Tomasz Dejewski, Antonijs Cernomordijs, Grzegorz Rogala – Marcin Gawron, Patryk Janasik – Krystian Sanocki, Niklas Zulciak, Kamil Jóźwiak – David Holman

Żółte kartki: Dawid Wietrzykowski, Patryk Urbański (Wda) – Marcin Gawron (Lech II)