Maciej Wilusz - fot. screen z LechTV

Maciej Wilusz został wypożyczony na rok do Korony Kielce. Piłkarz Lecha Poznań w tym sezonie zagrał zaledwie 75 minut w pierwszym zespole przegrywając rywalizację w obronie. Teraz będzie miał szansę na regularną grę w Kielcach.

Wilusz przeszedł do Lecha z GKS Bełchatów przed sezonem 2014/15. Wtedy był reprezentantem Polski, dla której zagrał w sumie cztery mecze. Na początku przygody z Kolejorzem był podstawowym obrońcą, aż do feralnego spotkania w Warszawie z Legią. Lech zremisował 2:2, ale stracił Wilusza, który w ostatniej minucie w jednym ze starć zwichnął bark. Kontuzja ta wykluczyła zawodnika z treningów na cztery miesiące.

W międzyczasie klub w przerwie zimowej sprowadził węgierskiego defensora Tamasa Kadara, a coraz lepiej rozumiała się para stoperów Marcin Kamiński – Paulus Arajuuri. Wilusz zdążył wrócić do zdrowia, ale nie miał szans wygrać rywalizacji z wyżej wymienionymi piłkarzami. Grał w rezerwach poznańskiego klubu, gdzie w jednym z meczów złamał nos.

Ostatecznie w ubiegłym sezonie obrońca rozegrał tylko dziewięć meczów w pierwszym zespole (osiem w Ekstraklasie i jedno w Lidze Europy).

Sytuacja defensora nie zmieniła się także teraz. Mimo kontuzji Arajuuriego i fatalnej, w pewnym momencie, formy Kadara trener Maciej Skorża nie dał szansy Wiluszowi. Wystawił go jedynie w meczu Pucharu Polski z Olimpią Grudziądz, ale i tak zmienił go w 75. minucie gry.

Obrońca zdecydował się więc na wypożyczenie do innego klubu z Ekstraklasy, Korony Kielce, z której odszedł do Anglii Piotr Malarczyk. Wilusz miałby go zastąpić na środku defensywy i w końcu regularnie grać.

– Maciej przydałby nam się, natomiast jest bardzo zdeterminowany, żeby odejść. Już rok nie zagrał w Ekstraklasie, a teraz po powrocie Paulusa Arajuuriego nie ma szans na regularną grę. Wilusz bardzo zabiegał już od jakiegoś czasu na transfer i nie chcemy w tej sytuacji stawać zawodnikowi na drodze, ponieważ zależy nam, żeby nadal się rozwijał – powiedział trener Skorża.

źródło: lechpoznan.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz