WKS Grunwald Poznań po bardzo zaciętym meczu ostatecznie pokonał LKS OSiR Komprachcice 29:28 (13:16). O triumfie gospodarzy zadecydowała świetna postawa bramkarza Mariusza Pedy i gole w dramatycznej końcówce Krzysztofa Meissnera.

Poznaniacy po zeszłotygodniowej wyjazdowej porażce z ASPR Zawadzkie chcieli poszukać punktów na własnym terenie. Rywalem był nieco niżej notowany zespół z Komprachcic, w dodatku goście mieli problem ze skompletowaniem składu. Dość powiedzieć, że w protokole meczowym zgłosili tylko dziesięciu zawodników, w tym trzech bramkarzy.

Początek spotkania należał do szczypiornistów Grunwaldu, którzy po dziesięciu minutach prowadzili 5:2. Przyjezdni długo nie mogli złapać właściwego rytmu, grali bardzo nerwowo. Z czasem jednak ich akcje zaczęły być groźniejsze, a skuteczność lepsza, głównie za sprawą duetu Tomasz Marcyniuk – Marcel Ungier. W 25. minucie był remis 12:12, ale w końcówce LKS przyśpieszył i ostatecznie do przerwy wygrywał 16:13.

Gospodarze rzucili się od początku drugiej połowy do odrabiania strat. W bramce Wojskowych pojawił się Peda, który fantastycznymi interwencjami bronił zespół przed utratą bramek. Przez pierwszy kwadrans Grunwald rzucił 11 bramek przy tylko 2 straconych. Jednak znowu w szeregi poznaniaków wkradło się rozluźnienie.

Zawodnicy LKS-u zaczęli odrabiać straty i w 55. minucie w końcu doprowadzili do remisu 26:26. Goście wyszli na prowadzenie jedną bramką na dwie minuty przed końcem, ale wtedy nastąpił ostatni zryw Grunwaldu. W bramce znowu skutecznie bronił Peda, a ważne dwa rzuty karne wykorzystał Meissner. Dzięki temu po tym zaciętym pojedynku i dramatycznej końcówce to poznaniacy cieszyli się ze zwycięstwa.

Niestety w drużynie Grunwaldu poważnej kontuzji ręki doznał Patryk Piechowiak i nie zagra już w tym sezonie.

WKS Grunwald – LKS OSiR Komprachcice 29:28 (13:16)

WKS Grunwald: Pietrowski, M. Peda – Westwal 3, Meissner 6, Fogler 3, Draszkiewicz 2, Majewski 2, Lubiewski 2, Kurek 4, Guraj 3, Piechowiak 2, Gerhards 1, Krakowiak, Zdunek 1, Walczak

OSiR: Żytyński, Jarosz, Oleksyn – K. Juros 3, Tracz 4, Ungier 10, Sękowski 5, T. Juros 1, Marcyniuk 5

źródło: grunwaldpoznan.pl, osir.komprachcice.com.pl