Lech II Poznań - fot. screen z LechTV

Rezerwy Lecha Poznań pozostały niepokonane w sparingach przed rundą wiosenną i zanotowały komplet siedmiu zwycięstw. Ostatnim rywalem był drugi zespół Miedzi Legnica, który przegrał 5:0. Łupem bramkowym podzielili się Krystian Sanocki, Mateusz Klichowicz, Dawid Juchacz, Piotr Kurbiel i Grzegorz Rogala.

Poznaniacy w okresie przygotowawczym zagrali siedem sparingów. Wygrali je wszystkie notując imponujący bilans bramkowy, 28 goli zdobytych przy tylko 3 straconych. Kolejno pokonali Sapę Lubuszanin Trzcianka 5:0, Unię Swarzędz 1:0, Zagłębie II Lubin 2:0, Lechię Kostrzyn 7:0 i Śląsk II Wrocław 3:2 i Victorię Ostrzeszów 5:1. Ostatnim rywalem był drugi zespół Miedzi Legnica.

Lechici dość szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 3. minucie skutecznie akcję wykończył Sanocki. W pierwszej połowie jeszcze dwa razy piłka znalazła drogę do siatki legniczan po strzałach Klichowicza i Juchacza.

Po przerwie padły jeszcze dwie bramki dla podopiecznych Patryka Kniata. Obie w pierwszym kwadransie tej części gry, a strzelcami byli Kurbiel i Rogala.

– Był to nasz ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Na podstawie gry i wyników można stwierdzić, że jesteśmy dobrze przygotowani. Trzeba jednak pamiętać, że wszystko zweryfikuje boisko. Wierzę, że jak utrzymamy ten poziom koncentracji i jakości, co w całym okresie przygotowawczym to będziemy punktować również w lidze – powiedział po meczu trener Kniat.

Poznaniacy rundę wiosenną rozpoczną w najbliższy piątek. Ich pierwszym meczem będzie ćwierćfinał Pucharu Polski na szczeblu okręgowym, a rywalem Oldboje Lecha Poznań. Rozgrywki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej rozpoczną się tydzień później, a rezerwy Kolejorza zmierzą się w Świeciu z miejscową Wdą.

Miedź II Legnica – Lech II Poznań 0:5 (0:3)

Bramki: 0:1 Krystian Sanocki (3.), 0:2 Mateusz Klichowicz (24.), 0:3 Dawid Juchacz (44.), 0:4 Piotr Kurbiel (52.), 0:5 Grzegorz Rogala (58.)

Lech: Mateusz Lis (75. Miłosz Mleczko) – Maciej Orłowski, Tomasz Dejewski, Antonijs Cernomordijis, Grzegorz Rogala – Szymon Drewniak, Wiktor Witt (60. Mariusz Woźniak), Mateusz Klichowicz (60. Vladislavs Fjodorovs) – Krystian Sanocki (60. Piotr Fontowicz), Dawid Juchacz, Piotr Kurbiel

źródło: lechpoznan.pl