WKS Grunwald Poznań / fot. Elżbieta Skowron

Po 11. kolejkach II ligi piłki ręcznej WKS Grunwald Poznań z kompletem punktów zajmuje pozycję lidera. W sobotnim meczu pokonał u siebie WKS Śląsk Handball Team II Wrocław.

Po dziesięciu zwycięstwach z rzędu faworyt tego spotkania mógł być tylko jeden. Szczypiorniści z Newtona w ostatniej kolejce starali się utrzymać dobrą passę i zakończyć rundę jesienną z kompletem punktów możliwych do zdobycia. W początkowej fazie żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi nad rywalem. Po 15. minutach WKS zdołał odskoczyć rywalowi na 3 bramki. Różnica ta utrzymywała się do końca pierwszej połowy, po której gospodarze schodzili z boiska z wynikiem 18:15.

W drugiej połowie podopieczni trenera Rafała Walczaka zwiększyli przewagę do 5 goli, co pozwoliło im bezproblemowo zakończyć spotkanie przed własną publicznością znakomitym wynikiem 35:28.

Sobotni mecz był ostatnim rozgrywanym w ramach jesiennej rundy II ligi piłki ręcznej mężczyzn. Poznaniacy po jedenastu kolejkach zapewnili sobie komplet punktów i jako samodzielny lider rozpoczną wiosenne zmagania. Oby doskonała forma WKS pozwoliła zejść ze sceny niepokonanym na koniec sezonu.

WKS Grunwald Poznań – WKS Śląsk Handball Team II Wrocław  35:28

WKS Grunwald: F. Tarko, P. Kulczyński – Ł. Kolgiat, Ł. Krakowiak, K. Westwal 4, M. Majewski 9, M. Lubiewski 2, K. Martyński 6, P. Piechowiak, Ł. Karbowski 4, P. Nowicki, A. Pawłowski 5, H. Zdunek, Sz. Sobański 1, T. Praszkiewicz 4.

Kary: 12 min. (Nowicki, Lubiewski po 2 min, Karbowski, Piechowiak po 4 min

WKS Śląsk: K. Koryciak, M. Jacykowski, J. Romian 2, D. Tkaczyk, P. Potyło, Ł. Palica 2, A. Winiarski, P. Lewalski 6, P. Burzyński 10, W. Tadla, S. Ziemiński 7, Ł. Królikowski 1.

Kary: 6 min. (Burzyński 2 min, Królikowski 4 min).