inea-azs-poznanKoszykarki INEA AZS Poznań pokonały na wyjeździe SMS PZKosz Łomianki 55:53 w ostatnim meczu grupy C I ligi. Dzięki zwycięstwu akademiczki zajęły ostatecznie trzecie miejsce i w ostatnim etapie walki o ekstraklasę zmierzą się z Wilkami Morskimi Szczecin.

Aby awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej potrzebne są dwa zwycięstwa. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 kwietnia w Szczecinie, a rewanż trzy dni później w Poznaniu. Ewentualny trzeci mecz zaplanowano na 17 kwietnia w Szczecinie.

Wilczyce są faworytem tej rywalizacji. Drużynę prowadzi utytułowany trener Krzysztof Koziorowicz, który w składzie ma kilka doświadczonych zawodniczek. Liderką drużyny jest Magdalena Radwan. W kadrze znajdziemy także doskonale znane w Poznaniu Joannę Kędzię i Anetę Kotnis.

W rundzie zasadniczej INEA AZS dwukrotnie przegrywała minimalnie z Wilczycami: 69:71 na wyjeździe oraz 72:75 u siebie. Było to jednak zanim do drużyny ze Szczecina dołączyły Kędzia i Kotnis.

W drugiej parze play-off zmierzą się ze sobą MKS MOS Konin i Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

SMS PZKosz Łomianki – INEA AZS Poznań 53:55 (20:16, 10:18, 12:12, 11:9)

INEA AZS: Żaneta Durak 20, Daria Marciniak 8, Barbara Skowronek 8, Magdalena Idziorek 6, Magdalena Koperwas 4, Weronika Telenga 4, Kinga Woźniak 3, Julia Adamowicz 2.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments