Hokej Poznań - ŁKH Łódź / fot. Irek Pindral

Hokej Poznań pozostaje niepokonany w tym sezonie w 2. lidze grupie północnej. W sobotę drużyna ze stolicy Wielkopolski po bardzo ciekawym meczu pokonała u siebie ŁKH Łódź 7:6.

Przed sobotnim spotkaniem na lodowisku im. Witalisa Ludwiczaka przy ul. Chwiałkowskiego oba zespoły miały po dwa zwycięstwa na koncie. Lepiej rozpoczęli łodzianie, którzy objęli prowadzenie 2:0. Tuż przed końcem pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył grający trener Hokeja Tomasz Proszkiewicz.

Druga tercja należała do poznaniaków. Do remisu doprowadził Jakub Działdowski, dwa gole dołożył Jan Rodziewicz, a Kamil Gościmiński w 38. minucie podwyższył na 5:2. Łodzianie nie zamierzali jednak łatwo się poddać.

Po trafieniach Marka Iwańskiego i Kamila Świerczewskiego goście mieli już tylko minimalne straty. Gospodarze szybko ostudzili zapał przyjezdnych. Dzięki golom strzelonym przez Mateusza Wiśniewskiego i Darrena McCutcheona Hokej w 50. minucie ponownie miał trzy bramki przewagi.

Łodzianie w ostatnich 120 sekundach spotkania zmniejszyli rozmiary porażki na 6:7, ale na więcej nie starczyło im już czasu.