Weekend nie był szczególnie udany dla poznańskich drużyn w okręgowej lidze. W 2. kolejce Drużyna Wiary Lecha zremisowała z Wartą Śrem na wyjeździe 1:1, a TPS Winogrady, również na obcym terenie, przegrał z Wełną Rogoźno 2:3.

Po wysokiej przegranej z Mieszkiem Gniezno zawodnicy Warty Śrem próbowali zrehabilitować się na własnym boisku i na swoje konto dopisać pierwsze punkty. Kibole w pierwszym meczu sezonu 2016/17 wygrali mecz z drużyną z Witkowa, a do Śremu jechali po przedłużenie serii zwycięstw.

Pierwsza połowa sobotniego meczu zakończyła się bezbramkowo. W drugiej, po szesnastu minutach do bramki trafił Łukasz Wyka i przyjezdni wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Wynik ten utrzymywał się do samego końca spotkania i wszystko wskazywało na to, że tego zwycięstwa stracić się już nie da.

W ostatniej minucie jednak Warta odrobiła stratę bramki po trafieniu Konrada Ratajczaka i mecz drugiej kolejki zakończył się remisem. Drużynie ze Śremu udało się zdobyć pierwszy punkt w tabeli, Drużyna Wiary Lecha po dwóch meczach wciąż jest niepokonana.

W następnym meczu Kibole zagrają z Pelikanem Niechanowo.

Warta Śrem – Drużyna Wiary Lecha Poznań 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Wyka (56.), 1:1 Ratajczak (90.)

Dużyna Wiary Lecha: Michał Pecold – Mateusz Nowak (76. Michał Dąbrowski), Maciej Smuniewski, Maciej Łaszyński, Sławomir Makowski – Jan Makowski (70. Artur Adamski), Stanisław Makowski (80. Tomasz Kwaśnik) – Michał Niedźwiedzki, Tomasz Smura, Łukasz Wyka – Sebastian Smelkowski

Czerwone kartki: Słomczyński (90.) – Smelkowski (85.)

Żółte kartki: Słomczyński, Skrzypczak – Makowski, Nowak, Makowski

Nieudany wyjazd zaliczył natomiast TPS Winogrady. Przed sobotnim meczem obie drużyny miały już na koncie jedno zwycięstwo, a teraz miały toczyć walkę o przedłużenie dobrej passy.

Mecz obfitował w bramki, jednak górą wyszli z niego miejscowi. Dla przyjezdnych z Poznania do siatki trafił Krzysztof Adamczak i Łukasz Leda, którzy na co dzień grają na pozycji obrońców. W ostatnim meczu udowodnili, że poza defensywą potrafią także atakować.

W następnym meczu TPS zagra u siebie z Concordią Murowana Goślina. Mecz odbędzie się w sobotę o 16:00.

Wełna Rogoźno – TPS Winogrady Poznań 3:2

Bramki: Urban, Złoch, Bartol – Adamczak, Leda

TPS Winogrady: Witold Apanasewicz – Krzysztof Adamczak, Radosław Czerniawski, Sebastian Gogut, Mateusz Jaś, Bartosz Kujawiak, Łukasz Leda, Kamil Lulka, Ernest Maćkowiak, Piotr Paukszteło, Marian Wesołowski

Rezerwowi: Marcin Cofta, Dariusz Czerniawski, Mikołaj Fręśko, Maciej Grabowski, Piotr Krzewina, Jakub Sobański

Żółte karki: Cieciura, Kaczmarek, Złoch – Fręśko, Czerniawski

Po dwóch kolejkach Drużyna Wiary Lecha zajmuje czwartą pozycję w tabeli z czterema punktami na koncie. Piłkarze TPSu plasują się na siódmym miejscu.

źródło: lechita.net